O BEZPIECZEŃSTWIE W INTERNECIE MIĘDZY BIBLIOTECZNYMI REGAŁAMI

Kategoria: Uncategorised Opublikowano: środa, 26 luty 2020 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyćDzień Bezpiecznego Internetu to święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Właśnie z tej okazji, bibliotekarki pracujące w Oddziale dla dzieci i młodzieży – Justyna Pałka oraz Joanna Kujawa-Drozdowska – w dniach 20 lutego i 24 lutego 2020 roku, gościły uczniów klasy II A wraz z paniami Agnieszką Błażejewską i Jolantą Gołębiewską oraz III B z panią Renatą Dziurzyńską ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Barcinie. Na dzieci czekała między innymi prezentacja multimedialna o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu oraz możliwych zagrożeniach internetowych. Uczniowie obejrzeli również filmiki edukacyjne pochodzące ze strony Sieciaki.pl. Następnie drugo- i trzecioklasiści otrzymali zadanie odkodowania ukrytych obrazków związanych tematycznie z Dniem Bezpiecznego Internetu. I tym razem nie zabrakło czarowania między bibliotecznymi regałami. Uczniowie w skupieniu i z uwagą wysłuchali opowiadania Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel „Żółty berecik” o wirtualnym świecie pochodzącego z książki „Bajkoterapia, czyli bajki-pomagajki dla małych i dużych”. Nie zabrakło też niespodzianek, czyli materiałów promocyjnych przekazanych bibliotece przez organizatora akcji.