Zdjęcie ze spotkania klubu.

Na pierwszym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci 2 grudnia w bibliotece na barcińskiej Starówce małe miłośniczki książek omawiały książkę hiszpańskiej pisarki Evy Mejuto - „Maryna”. Treść przepięknie zilustrowała Mafalda Milhoes, przełożyła Beata Haniec a wydało Wydawnictwa ”Tako” z Torunia.

Zdjęcie ze spotkania klubu.

15 marca 2013 roku cztery czytelniczki w bibliotece na Starym Mieście podzieliły się wrażeniami po przeczytaniu debiutanckiej powieści Drewa Magary’ego, którą wydał w 2011 roku - „Nieśmiertelność zabije nas wszystkich”. Było to 38 spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży w Filii nr1.

Zdjęcie omawianej książki.

25 stycznia w Filii nr1 spotkały się cztery fanki Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży, żeby podzielić się wrażeniami po przeczytaniu książki Richarda Paula Evansa „Bliżej słońca”. To już 36 spotkanie.

Zdjęcie ze szkolenia.

W dniach 19-21 listopada w Warszawie moderatorzy Dyskusyjnych Klubów Książki dla dzieci i młodzieży wzięli udział w projekcie Teraz My –> DKK dla dzieci i młodzieży! prowadzonym przez Instytut Książki w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Realizatorem Programu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informatycznego. Celem jest promowanie książki i kultury literackiej wśród dzieci i młodzieży poza biblioteką metodami niekonwencjonalnymi. Każdy z uczestników mógł wziąć udział w trzech z pięciu wybranych przez siebie szkoleniach.
Warsztaty zapoczątkowała „Fabryka Uśmiechu” w której uczestnicy poznali się bliżej w poprzez zabawę .

Zdjęcie ze spotkania klubu.

12 października 2012 roku w bibliotece na Starym Mieście odbyło się 33 spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży. Tym razem spotkałyśmy się w nowym czteroosobowym składzie. Miłośniczki książek zapoznały się z zasadami przynależności do klubu i dyskutowały o tematyce książek, które chciałyby przeczytać .

Zdjęcie ze spotkania klubu.

21 sierpnia odbyło się 32 spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki Dla Młodzieży w bibliotece na Starym Mieście .Cztery miłośniczki słowa pisanego dyskutowały o roli aniołów w życiu młodego człowieka. Inspiracją była książka amerykańskiego pisarza i scenarzysty komiksowego – Thomasa E. Sniegowskiego - „Nefilim”

Zdjęcie ze spotkania klubu.

W piątek 22 czerwca 2012 roku o godz. 16.00 w bibliotece na Starym Mieście zebrały się członkowie DKK dla Młodzieży .To już nasze 31 spotkanie, podczas którego omawiałyśmy książkę : „Takie zwykłe wakacje” - Elżbiety Borek Uczestniczyło w nim 5 osób.

Zdjęcie ze spotkania klubu.

25 maja w pięcioosobowym składzie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży przy Filinr1miłośniczki słowa pisanego dyskutowały - już po raz trzydziesty o książce Ewy Barańskiej pt. ”Kamila”