Kwietniowe spotkanie DKK dla dzieci poświęcone były nocy i jej tajemnicom. Najmłodsi klubowicze mieli okazję zapoznać się z książką “Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy” M. Utnik-Strugały i M. Piątkowskiej.

W środowe przedpołudnie, 3 marca 2022 roku, odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci działającego przy Oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin. Stęsknieni klubowicze, uczniowie klasy III C, omawiali książkę Grażyny Bąkiewicz „O króliczku wędrowniczku. Historia prawdziwa”.

Grudniowe spotkanie klasy III C w Dyskusyjnym Klubie Książki dla dzieci poświęcone było Świętom Bożego Narodzenia. 15 grudnia 2021 roku grupa pani Emilii Pałeckiej z Zespołu Szkół w Barcinie poznała książkę pt. „Milion miliardów świętych Mikołajów”. Dzieci kochają, kiedy opowiada im się o Świętym Mikołaju, wigilii, gwiazdce oraz prezentach. Dlaczego? Bo to cudowny czas! A jak o świętym Mikołaju mowa, to prędzej czy później w każdym domu, pojawi się pytanie o jego wątpliwe pochodzenie. I właśnie ta książka pomaga odpowiedzieć na to pytanie.

W poniedziałkowe przedpołudnie, 15 listopada 2021 roku, odbyło się galaktyczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci z udziałem uczniów z klasy III C z Zespołu Szkół w Barcinie, której wychowawcą jest pani Emilia Pałecka.
W gościnnych progach czytelni barcińskiej biblioteki publicznej rozmawialiśmy o książce ,,Wielka Mała Niedźwiedzica” Pauliny Chmurskiej. Opisuje ona historię mamy niedźwiedzicy oraz jej córeczki, czyli dwóch najbardziej znanych gwiazdozbiorów w naszej Galaktyce. Wraz z nimi, mali czytelnicy przemierzają galaktykę, poznając wchodzące w jej skład gwiazdozbiory oraz różne ciekawostki dotyczące kosmosu. Jest to opowieść o gwiazdach, jednak kierujących się zupełnie ludzkimi emocjami.

plakat dkk

Październikowe spotkanie (19.10.2021r.) Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci z udziałem uczniów z Zespołu Szkół w Barcinie z klasy III C, której wychowawcą jest pani Emilia Pałecka, poświęcone było dwojgu genialnym ludziom.

Dzieci biorące udział w spotkaniu siedzą na kolorowych pufach ułożonych na podłodze

Tuż przed wakacjami, w czwartek, 24 czerwca 2021 roku, w Oddziale dla dzieci i młodzieży odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Biblioteka publiczna gościła uczniów klasy II C z opiekunem. Omawiano książkę pt. „Klifka. Opowieść o foczce, która szukała mamy” Barbary Gawryluk, krakowskiej autorki książek dla dzieci, dziennikarki i tłumaczki szwedzkiej literatury dziecięcej.

Po przerwie 15 czerwca br. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci działającego przy Oddziale dla dzieci o młodzieży Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin. Stęsknieni klubowicze omawiali książkę Agnieszki Stalmaszyk „Zbawcy książek”. Spotkanie przeprowadzono w gościnnych murach Zespołu Szkół w Barcinie.

Pluszowy pies i ksiażki leżą na niebieskiej kanapie

W piątek, 26 lutego br., tuż przed weekendem i rodzinnymi spotkaniami, odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.
Kilkanaście dzieci z klasy II C spotkało się z „Juniorem. Opiekunem osób starszych”, czyli psim bohaterem książki Barbary Gawryluk z wyjątkowej serii książek przedstawiających historie niezwykłych psów. Krakowska autorka książek dla dzieci, dziennikarka i tłumaczka wymyśliła super bohatera, który okazuje się najlepszymi przyjacielem mieszkańców domu dla osób starszych, a zwłaszcza pani Jasi. Niepozorny kundelek jest niezwykle sympatyczny, przyjacielski i wierny, lubi się bawić i spacerować.

Dwaj chłopcy siedzący na krzesłach przy szkolnej ławce czytają książkę o kotach

W piątek 22 stycznia 2021 roku, klasa II C z Zespołu Szkół w Barcinie – lubiąca czytać, rozmawiać o książkach oraz poznawać nowe postacie i fascynujące historie – razem z wychowawcą panią Emilią Pałecką gościła w murach swojej szkoły moderatorkę DKK Joannę Kujawa-Drozdowską.

Wystawka książek dla dzieci

W piątkowe przedpołudnie, 30 października 2020 roku, uczniów klasy II C, której opiekunem jest pani Emilia Pałecka, w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Brzechwy w Barcinie odwiedziła Joanna Kujawa-Drozdowska, pracująca na co dzień w Oddziale dla dzieci i młodzieży barcińskiej biblioteki.