Jak narysować…?

Kategoria: Imprezy Piechcin Opublikowano: środa, 22 sierpień 2018 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyćNie potrzeba wcale specjalnych umiejętności, żeby narysować samolot, kozę, wieloryba i wiele innych wspaniałych kształtów. Przekonały się o tym dzieci uczestniczące w zajęciach plastycznych pn. „Jak narysować…?” zorganizowanych 20 sierpnia 2018 r. przez piechcińską bibliotekę i świetlicę Miejskiego Domu Kultury w Barcinie.

Według uczestników spotkania warsztaty rysunkowe, w których wzięli udział, to wciągająca i kształcąca rozrywka dla wszystkich lubiących zabawy z kredkami. Dzięki prostym rysunkom i opisom kolejnych czynności, które trzeba było wykonać, dzieci ciekawie spędziły czas, a także dowiedziały się, jak łatwo narysować ulubioną postać z bajki, pojazd lub zwierzątko. Warto podkreślić, iż poznawanie kolejnych etapów tworzenia rysunków o zróżnicowanym stopniu trudności rozwija zdolności manualne najmłodszych oraz wzbogaca ich wyobraźnię i wiedzę o otaczającym świecie.

Dorota Witkowska