„Pierwszoklasistom o zdrowym stylu życia”

Kategoria: Imprezy Piechcin Opublikowano: piątek, 26 październik 2018 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćWe wtorek 23 października 2018 r. w piechcińskiej bibliotece odbyła się lekcja biblioteczna pn. „Pierwszoklasistom o zdrowym stylu życia”, w ramach cyklu „Arteterapia dla Małych i Dużych”. Na spotkanie przyszli uczniowie I klasy Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie wraz z wychowawcą, panią Elżbietą Krawczyk.

W trakcie zajęć pierwszoklasiści wzięli udział w zabawach integracyjnych („Powitanie”, „Sałatka”). Następnie dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Hipo-problemy też się da rozwiązać. Jak pozbyć się balastu z… pleców i zdrowiej żyć?”, po czym uczestniczyły w pogadance na temat zasad zdrowego stylu życia. Uczniowie dowiedzieli się, iż trzeba zadbać o odpowiednią dietę, czyli jeść owoce, warzywa, ciemne pieczywo, ryby, chude mięso, mleko, sery. Poza tym posiłki powinny być urozmaicone. Należy również być aktywnym fizycznie, dlatego warto jeździć na rowerze, pływać, biegać, spacerować, ćwiczyć.

Podczas lekcji bibliotecznej dzieci uczestniczyły także w zabawie polegającej na wylosowaniu kartki z zasadą prawidłowego albo nieprawidłowego stylu życia, którą trzeba było odpowiednio zakwalifikować i przykleić we właściwym miejscu. W nawiązaniu do tematu zajęć, uczniowie rozwiązywali również krzyżówkę.

Dorota Witkowska

Galeria

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 473