Serdecznie zapraszamy

Lekcje biblioteczne

POEZJĄ MOŻNA SIĘ BAWIĆ

Kategoria: Lekcje biblioteczne Opublikowano: wtorek, 10 marzec 2020 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćZ okazji przypadającego w marcu Światowego Dnia Poezji, którego celem jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji, w bibliotece publicznej w Barcinie zorganizowano cykl lekcji bibliotecznych dla najmłodszych czytelników.

Czytaj więcej: POEZJĄ MOŻNA SIĘ BAWIĆ

Kwiatki dla pań.

Kategoria: Lekcje biblioteczne Opublikowano: wtorek, 10 marzec 2020 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćW dniu 4 marca w Bibliotece Publicznej filia w Mamliczu odbyły się zajęcia dla młodych użytkowników książnicy - „Kwiatki dla pań”. Dawniej na Dzień Kobiet panie otrzymywały goździki bądź gerbery, obecnie popularne są tulipany oraz róże. Natomiast sześciolatki z Oddziału Przedszkolnego w Mamliczu postanowiły być oryginalne. Z okazji zbliżającego się święta kobiet własnoręcznie wykonały kwiatki z krepiny. Bibliotekarka krok po kroku pokazywała dzieciom kolejne etapy wykonania pracy plastycznej. Posługiwanie się nożyczkami nie było przedszkolakom obce.

Czytaj więcej: Kwiatki dla pań.

Kobiety, kwiaty i poezja

Kategoria: Lekcje biblioteczne Opublikowano: środa, 04 marzec 2020 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćW Filii Biblioteki Publicznej w Mamliczu tradycyjnie we wtorek odbyły się zajęcia literacko – plastyczne z cyklu „Przedszkolak w bibliotece”. W miesiącu marcu przypada Dzień Kobiet (8 marca) oraz Światowy Dzień Poezji (21 marca). Dlatego też w dniu 3 marca zostało przeprowadzone spotkanie „Kobiety, kwiaty i poezja”.

Czytaj więcej: Kobiety, kwiaty i poezja

Gdy przy SŁOWIE jest PRZYSŁOWIE…, czyli druga odsłona RODZINNIE O JĘZYKU

Kategoria: Lekcje biblioteczne Opublikowano: piątek, 28 luty 2020 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćW poniedziałkowe popołudnie, 24 lutego 2020 roku odbyło się drugie spotkanie w ramach nowego cyklu „Rodzinnie o języku”. Nowy cykl spotkań jest efektem dwóch edycji projektu „DoMowy – rodzinne historie o słowach” organizowanego we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO). „DoMowy” przypadł tak bardzo do gustu zapraszanym rodzinom, iż wyraziły one chęć uczestnictwa w kontynuacji.

Czytaj więcej: Gdy przy SŁOWIE jest PRZYSŁOWIE…, czyli druga odsłona RODZINNIE O JĘZYKU

Piegi, piegi ach te cudowne piegi

Kategoria: Lekcje biblioteczne Opublikowano: czwartek, 27 luty 2020 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćW Bibliotece Publicznej filia w Mamliczu w dniu 26 lutego odbyły się zajęcia literacko-plastyczne dla przedszkolaków „Piegi, piegi ach te cudowne piegi”. W tym dniu dzieci wysłuchały bajki terapeutycznej „Mała biedronka”. Głównym bohaterem jest przedszkolak Adaś, posiadacz wielu piegów, które są jego bolączką. Z powodu niesfornych kropeczek jest wyśmiewany przez rówieśników i nikt w przedszkolu nie chce się z nim bawić. Wszystko się zmienia gdy spotyka małą biedroneczkę.

Czytaj więcej: Piegi, piegi ach te cudowne piegi

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.