Serdecznie zapraszamy

Lekcje biblioteczne

Święto pluszowego misia w filii Mamlicz

Kategoria: Lekcje biblioteczne Opublikowano: środa, 04 grudzień 2019 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyć26. i 27. listopada, wraz z przedszkolakami Biedronkami i sześciolatkami z zerówki, świętowaliśmy w mamlickiej bibliotece Dzień Pluszowego Misia.
Zajęcia rozpoczęliśmy od rozmowy o ukochanych pluszakach, wymieniliśmy wspólnie także te słynne maskotki: Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Koralgola, bohatera kreskówki „Masza i Niedźwiedź” (który misiem też jest, a jakże) oraz lubiane przez dzieci Gumisie. Znaleźliśmy też mnóstwo dzieł literackich dla dzieci, których bohaterami są właśnie misie.

Czytaj więcej: Święto pluszowego misia w filii Mamlicz

Przygody Fenka. Ufność

Kategoria: Lekcje biblioteczne Opublikowano: poniedziałek, 02 grudzień 2019 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyć27 listopada 2019 r. piechcińską bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z miejscowego przedszkola, grupa pani Estery Kolasy. Dzieci uczestniczyły w zajęciach pn. „Przygody Fenka. Ufność”, w ramach cyklu „Arteterapia dla Małych i Dużych”.

Czytaj więcej: Przygody Fenka. Ufność

DZIOBAK WŚRÓD PTASIEJ GROMADY CZYLI „INNY” W KLASIE

Kategoria: Lekcje biblioteczne Opublikowano: wtorek, 26 listopad 2019 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyć20 listopada 2019 r. w piechcińskiej filii odbyła się lekcja biblioteczna pn. „Dziobak wśród ptasiej gromady, czyli „inny” w klasie” w ramach cyklu „Arteterapia dla Małych i Dużych”, w której uczestniczyli uczniowie III klasy Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie wraz z wychowawcą, panią Ewą Słowińską.

Czytaj więcej: DZIOBAK WŚRÓD PTASIEJ GROMADY CZYLI „INNY” W KLASIE

Dzień Kredki w Mamliczu.

Kategoria: Lekcje biblioteczne Opublikowano: piątek, 22 listopad 2019 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyć19. i 20. listopada w mamlickiej bibliotece świętowaliśmy Dzień Kredki, który przypada w piątek 22. listopada.
Razem z przedszkolakami „Biedronkami”, grupą sześciolatków i uczniami z klasy II zajmowaliśmy się „kredkowymi” tematami. Rozmawialiśmy o tym, do czego wykorzystujemy kredki, jakie są ich rodzaje oraz każdy pochwalił się swoim ulubionym kolorem. Posłuchaliśmy też piosenki Fasolek pt.: „Kolorowe kredki”, która umilała nam czas w trakcie zajęć plastycznych.

Czytaj więcej: Dzień Kredki w Mamliczu.

Bajkowe postacie w bibliotece

Kategoria: Lekcje biblioteczne Opublikowano: wtorek, 12 listopad 2019 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyć Kubuś Puchatek, Bolek i Lolek, Kot w butach, Koziołek Matołek, Myszka Miki, Krecik, Kaczor Donald, Reksio, Smerfy, Świnka Peppa i Muminki są sympatyczne, przyjazne i przeżywają ciekawe przygody, a 5 listopada mają swoje święto.

Czytaj więcej: Bajkowe postacie w bibliotece

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.