Kliknij, aby powiększyć27 lipca 2018 roku odbyły się kolejne warsztaty w Oddziale dla dzieci i młodzieży barcińskiej książnicy, które realizowane są w ramach projektu „EDU ART i TY!, które dofinansowane są ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Celem piątkowych zajęć było pobudzenie kreatywności uczestników oraz pokazanie metod, dzięki którym nauczą się realizować swoje pomysły, wykorzystując w tym celu możliwość grafiki komputerowej.

Na wstępie Pani bibliotekarka wyjaśniła dzieciom co to jest grafika komputerowa, do czego służy oraz z czego składa się obraz stworzony za pomocą programów graficznych. Wszyscy byli przekonani, że tego dnia będziemy tworzyć, rysować i malować za pomocą programów graficznych. Jednak było inaczej. Zajęcia rozpoczęła niespodzianka, której dzieci się nie spodziewały. Niespodzianką okazał się brak dostępu do komputerów i programów graficznych. Uczestnicy zajęć musieli polegać na własnej wyobraźni, pomysłowości, kreatywności aby stworzyć grafikę /obraz. Korzystając z dużej białej kartki, kolorowych kwadracików (pikseli), ołówka i kleju dzieci wzięły się do pracy. Najpierw naszkicowały na dużych białych kartkach wybrany przez siebie wzór a następnie wycinały kolorowe kwadraciki i wyklejały na wcześniej przygotowanych wzorze. Powstały przepiękne grafiki, które można obejrzeć na zdjęciach.

Justyna Pałka

PROJEKT "EDU ART I TY!" DOFINANSOWANO Z ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO
POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY.

Galeria

{gallery}images/stories/_materialy_2018/inne_wydarzenia/wszystkie/27072018{/gallery}