Serdecznie zapraszamy

Serdecznie zapraszamy.

Kategoria: Działaj po Pałucku Opublikowano: czwartek, 17 październik 2019 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyć

 

 

 

TRADYCYJNA SPIŻARNIA KRZYSZTOFA LEŚNIEWSKIEGO

Kategoria: Działaj po Pałucku Opublikowano: piątek, 27 wrzesień 2019 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćKonfitury, musztardy, nalewki, sery, kompoty, lemoniady… Przepisy na te i wiele innych przetworów można znaleźć w książce „Tradycyjna spiżarnia” Pana Krzysztofa Leśniewskiego, którego gościliśmy 26 września w naszej bibliotece. Spotkanie było oficjalnym rozpoczęciem promocji książki Pana Leśniewskiego, znanego pasjonata kuchni, głównie pałuckiej. Jest to już druga pozycja napisana przez autora; w 2016 roku ukazała się „Kuchnia pałucka”, która mimo upływu lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród czytelników.

Czytaj więcej: TRADYCYJNA SPIŻARNIA KRZYSZTOFA LEŚNIEWSKIEGO

HAFT PAŁUCKI

Kategoria: Działaj po Pałucku Opublikowano: środa, 25 wrzesień 2019 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćTradycja haftu ludowego odchodzi w niepamięć? Nie w Barcinie! Udowodniły to Panie i jeden Pan, którzy wzięli udział w warsztatach haftu pałuckiego 23 września w barcińskiej bibliotece, zorganizowanych w ramach zadania „Działaj - po pałucku!”. Poprowadziła je Pani Jadwiga Dziurgiela, znana hafciarka, która po raz kolejny pokazała, że zna się na pałuckim hafcie jak nikt inny – i co ważne, potrafi swoją wiedzę przekazać.

Czytaj więcej: HAFT PAŁUCKI

PROG - 19.09.2019 - Gwara Pałucka – warsztaty

Kategoria: Telewizja lokalna Opublikowano: poniedziałek, 23 wrzesień 2019 Robert Sagan

Autor znanego wszystkim w regionie słownika Gwary Pałuckiej pan Mirosław Binkowski przeprowadził w bibliotece ciekawe warsztaty. Zarówno młodzieży jak i dorosłym zdradzał sekrety zapominanego już języka gwary pałuckiej.

Czytaj więcej: PROG - 19.09.2019 - Gwara Pałucka – warsztaty

MŁODZIEŻ GOTUJE PO PAŁUCKU

Kategoria: Działaj po Pałucku Opublikowano: poniedziałek, 23 wrzesień 2019 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćZiemniaki, twaróg, jaja, śmietana, trochę mąki, nieco marmolady… i można gotować - po pałucku! Potrawy z tych właśnie składników powstały podczas warsztatów, przeprowadzonych 23 września przez Pana Krzysztofa Leśniewskiego w „Kolorowym Zakątku” w Szkole Podstawowej nr 2 w Barcinie. Wzięli w nich udział uczniowie piątej klasy, którzy nie tylko udowodnili, że potrafią gotować, ale i że sprawia im to wielką frajdę.

Czytaj więcej: MŁODZIEŻ GOTUJE PO PAŁUCKU

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok