JAKUB SKWORZ WOKÓŁ KSIĄŻKI „ADAŚ MICKIEWICZ. ŁOBUZ I MISTRZ”

Kategoria: Literacko Teatralnie i Muzycznie w Bibliotece Opublikowano: poniedziałek, 18 listopad 2019 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyć13 listopada 2019 r. odbyło się spotkanie kończące projekt pn. „Literacko, teatralnie i muzycznie w bibliotece” dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury połączone ze spotkaniem autorskim dla dzieci z panem Jakubem Skworzem.

W spotkaniu z pisarzem uczestniczyli uczniowie dwóch klas piątych Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie wraz z nauczycielami: panią Martą Bortko, panią Elżbietą Kubiak-Gaszyk, panią Magdaleną Kwaśniewską i panią Magdaleną Mikułą-Szwedą.

Pan Jakub Skworz jest autorem kilkunastu książek dla dzieci i młodzieży. Do najbardziej znanych należą serie o KSIĘŻNICZCE ADELI, WAMPIRKU ALFREDZIE, a także kilka odrębnych książek. m.in. „Prawie bajki. Nieznajomość prawa szkodzi”, „Disney uczy. Przygoda z czytaniem”, „Prawie bajki. Twarde prawo, ale prawo”, „Mania Skłodowska. Wybitna uparciuszka” oraz „Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz”, o której pisarz opowiadał podczas spotkania.

Uczniowie poznali historię Adama Mickiewicza od urodzenia do momentu napisania „Pana Tadeusza”. Pan Skworz przedstawił sylwetkę poety nie jako wielkiego wieszcza, tylko człowieka z krwi i kości, który także zmagał się ze swoimi lękami oraz słabościami.

Autor zachęcał dzieci do podróżowania po świecie, poznawania znanych ludzi, podążania za swoją pasją. Uświadomił ich, że są to wyzwania, ale również niesamowita przygoda.

Wspaniałe spotkanie. Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Dziękujemy.

PROJEKT DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO
POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY.