Wernisaż Pani Ewy Ruczyńskiej

Kategoria: Wystawy Barcin Opublikowano: piątek, 13 grudzień 2019 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyćCykl wystaw „Artystyczne prezentacje” realizowany przez barcińską bibliotekę ma na celu pokazanie twórczości artystów z gminy Barcin, i nie tylko. Spotkania odbywają się najczęściej co miesiąc; każda wystawa rozpoczyna się wernisażem, podczas którego widzowie mają możliwość nie tylko podziwiania prac, ale także wysłuchania opowieści artysty o jego dziełach.

Grudniowe spotkanie z cyklu było okazją do zapoznania się z pracami Pani Ewy Ruczyńskiej, mieszkanki Augustowa. Wydarzenie miało miejsce 11 grudnia i zebrało w czytelni biblioteki kilkadziesiąt osób, w tym wielu znajomych i przyjaciół artystki. Pani Ewa opowiedziała zebranym o początkach swojej twórczości artystycznej, ulubionych technikach i formach, wsparciu rodziny, planach na przyszłość. Mówiła także o grupie Pań, z którą regularnie się spotyka w bibliotecznej filii w Mamliczu - Panie widują się co dwa tygodnie; wspólnie pracują, wymieniają się doświadczeniami, inspirują się wzajemnie. Niektóre z Pań uczęszczających na spotkania były obecne i również powiedziały kilka słów, w tym Pani Edyta Dypolt, bibliotekarka z Mamlicza, która była inicjatorką założenia grupy oraz Pani Halina Ryszka, która przekazała Paniom swoją wiedzę na temat wikliny papierowej.

To właśnie wiklina papierowa jest techniką, w której wykonana została większość prac prezentowanych na wystawie. Są tu zatem różnego rodzaju dekoracje, w większości nawiązujące klimatem do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia – zachwycające starannością wykonania i wysmakowaniem ozdób. Inną techniką pokazywaną na wystawie jest technika polegająca na składaniu wstążki – metodą tą przyozdobione zostały bombki, które z pewnością mogłyby stanowić wspaniałą ozdobę świątecznej choinki. Prezentowane prace doskonale pokazują talent Pani Ewy oraz trud pracy włożony w wykonanie każdego przedmiotu.

Artystka zebrała ogromne brawa. Wiele osób obecnych na wernisażu podeszło do niej po zakończeniu wernisażu, by zapytać o tajniki techniki wikliny papierowej i przede wszystkim – pogratulować umiejętności.

Wystawę Pani Ewy Ruczyńskiej można oglądać do połowy stycznia. Serdecznie zapraszamy!

• DSC00369
  • DSC00374