Serdecznie zapraszamy

Nasze sukcesy

Ranking Bibliotek 2018

Kategoria: Nasze sukcesy Opublikowano: czwartek, 29 listopad 2018 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćNiezmiernie miło nam poinformować, że Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin jest najlepszą biblioteką w województwie Kujawsko-pomorskim, a drugą w całej Polsce w VIII Rankingu Bibliotek 2018 roku, która triumfowała przed dwoma laty, a rok temu znalazła się na szóstym miejscu.

Czytaj więcej: Ranking Bibliotek 2018

Barcińska Biblioteka na szóstkę!

Kategoria: Nasze sukcesy Opublikowano: poniedziałek, 04 grudzień 2017 Maciej Gawroński

Kliknij, aby powiększyć30 listopada 2017 r. w Bibliotece Narodowej w Warszawie ogłoszono wyniki siódmej już edycji Rankingu Bibliotek przeprowadzanego przez Instytut Książki i Dziennik Rzeczpospolita. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin zajęła pierwsze miejsce w województwie kujawsko-pomorskim oraz uplasowała się na szóstej pozycji w klasyfikacji ogólnopolskiej. Obecne na Gali Pani Dyrektor Biblioteki Grażyna Szafraniak oraz Zastępca Burmistrza Barcina Pani Lidia Kowal odebrały dyplomy z rąk organizatorów Rankingu – Dariusza Jaworskiego Dyrektora Instytutu Książki i Bogusława Chraboty - Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”.

Czytaj więcej: Barcińska Biblioteka na szóstkę!

Super Samorząd 2017

Kategoria: Nasze sukcesy Opublikowano: wtorek, 06 czerwiec 2017 Maciej Gawroński

Kliknij, aby powiększyć5 czerwca 2017 roku na Zamku Królewskim w Warszawie, podczas gali wręczania nagród Super Samorząd w ramach akcji Masz Głos, barcińska biblioteka otrzymała wyróżnienie. Uhonorowani zostaliśmy za stworzenie przestrzeni do aktywności społecznej dla młodzieży oraz włączanie jej w działania na rzecz biblioteki i gminy.

Czytaj więcej: Super Samorząd 2017

Nagroda dla Biblioteki na Starym Mieście

Kategoria: Nasze sukcesy Opublikowano: poniedziałek, 05 styczeń 2015 Maciej Gawroński

Kliknij, aby powiększyćFundacja Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komeńskiego w ramach projektu „Dzieci i rodzice w bibliotece” w ramach Programu Rozwoju Bibliotek we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ogłosiła konkurs pt. ”Dzieci buszują w bibliotece”. Skierowany był do wszystkich bibliotek biorących udział w Programie Rozwoju Bibliotek, które prowadzą innowacyjne, rozwijające i pomysłowe działania dla najmłodszych dzieci, rodziców i opiekunów . Placówki mogły zaprezentować swoje działania w tym temacie.

Czytaj więcej: Nagroda dla Biblioteki na Starym Mieście

Wielki sukces barcińskiej książnicy

Kategoria: Nasze sukcesy Opublikowano: środa, 15 październik 2014 Marek Przybysz

Kliknij, aby powiększyćW tegorocznym Rankingu Bibliotek, organizowanym przez Instytut Książki i redakcję dziennika Rzeczpospolita, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Jakuba Wojciechowskiego w Barcinie zwyciężyła w klasyfikacjii ogólnej oraz ,tak jak w 2013 roku , otrzymała tytuł najlepszej biblioteki województwa kujawsko-pomorskiego.

Czytaj więcej: Wielki sukces barcińskiej książnicy

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.