MŁODZI FOTOGRAFOWIE Z MAMLICZA

Kategoria: Wystawy Barcin Opublikowano: czwartek, 13 czerwiec 2019 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyć12 czerwca w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbył się kolejny wernisaż z cyklu „Artystyczne prezentacje”, który ma za zadanie pokazać szeroko rozumianą twórczość artystyczną i rękodzielniczą mieszkańców miasta i gminy – i nie tylko. Okazją dla czerwcowego spotkania była wystawa zdjęć członków kółka fotograficznego ze Szkoły Podstawowej w Mamliczu. Obecna na wernisażu prowadząca kółka, Pani Ewa Szczygielska, przybliżyła zebranym działalność grupy.

Kółko działało w ubiegłym roku szkolnym; powstało z inicjatywy samych uczniów, którzy zauważyli fotograficzną pasję Pani Szczygielskiej i zaproponowali jej prowadzenie kółka. Jako ze działalność grupy uzależniona była od godzin szkolnych, jej członkowie spotykali się rano przed lekcjami – i razem wyruszali na fotograficzne łowy. Od samego początku założeniem grupy była zabawa fotografią – Pani Ewa pozostawiała uczniom swobodę w wyborze tematów i technik; czasem korygowała błędy (o ile takie były), podsuwała młodzieży pomysły na nietypowe kadry, proponowała użycie różnych filtrów, aby urozmaicić zdjęcie. Członkowie kółka posługiwali się smartfonami - doskonale wykorzystano tu przywiązanie młodzieży do tych małych urządzeń.

W obecnym roku szkolnym, ze względu na niefortunne ułożenie planów lekcji, działalność kółka fotograficznego została zawieszona. Jednak pasja robienia zdjęć nie zginęła, uczniowie wciąż fotografują, rozwijając swoje umiejętności we własnym zakresie. Pokazują ulubione kadry Pani Ewie, prosząc o rady czy uwagi. Jak zaznaczyła Pani Szczygielska, w planach jest reaktywacja grupy – wszystko jednak zależy od ułożenia godzin lekcyjnych.

Podczas wernisażu zaprezentowano prace: Aleksandry Wielgórki, Kingi Szmyt, Wiktorii Kustosz, Julii Zwolińskiej, Zuzanny Balcerzak, Zuzanny Lewandowskiej, Natalii Cieślik, Izabeli Suszek, Klaudii Górskiej, Jakuba Kustosza, Andrzeja Maniewskiego, Jędrzeja Koszuckiego i Kacpra Suleckiego. Kilka fotografii pokazała również Pani Ewa Szczygielska.

Zapraszamy serdecznie do oglądania wystawy.

• DSC05165
  • DSC05174