Serdecznie zapraszamy

KONKURSY CZYTELNICZE ROZTRZYGNIĘTE !!!

Kategoria: Bądź cool - czytaj Opublikowano: wtorek, 19 wrzesień 2017 Maciej Gawroński Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyć15 września 2017 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin zostały rozstrzygnięte dwa konkursy: fotograficzny i literacko – czytelniczy dla dzieci. Konkurs pt. „Nietypowe zastosowanie książek” był realizowany w ramach projektu ministerialnego pt. „Bądź cool – czytaj!” finansowanego z środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W konkursie wzięło udział 11 dzieci w wieku od 7 do 12 lat, które złożyły na konkurs po 3 fotografie w formacie 15 x 21cm. Jury w składzie: Pani Zofia Jesionowska, Maria Wolska oraz Tomasz Kaśków miało duży kłopot z oceną prac, ponieważ wszystkie pomysły na nietypowe wykorzystanie książek były ciekawe i zaskakujące. Dzieci na fotografiach zaprezentowały stoliki i krzesełka ułożone z książek, książki jako pranie na suszarce, domki i garaże zbudowane z książek, podstawki pod nuty, czy też najbardziej zaskakujące pomysły były Anny Pospiech, która wymyśliła torebkę, zegar, doniczkę i miotłę z książki. Ostatecznie po długich naradach jury wyłoniło laureata konkursu oraz wręczyło uczestnikom nagrody rzeczowe.

I miejsce zdobyła Anna Pospiech
II miejsce zdobyła Gabriela Kaniuka
III miejsce zdobyła Jagoda Paszkiet

Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Soska, Maja Łąkowska, Marta Łąkowska, Agata Paszkiet.

W konkursie udział wzięły również: Idalia Kubera, Natasza Siekierka, Ewelina Ciesielska, Mikołaj Popielarz.

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały nagrody rzeczowe w postaci: toreb promujących projekt, ramek do zdjęć a zwycięscy konkursu otrzymali dodatkowo przenośny głośnik do telefonu. słuchawki z mikrofonem, słuchawki do telefonu komórkowego oraz pendrive.

Drugi konkurs pt. „Lato z książką”, który został rozstrzygnięty dotyczył czytania książek. Zadaniem dzieci było wypożyczanie książeczek za co dostawały punkty. Dodatkowo jeśli dostarczyły do Oddziału dla dzieci i młodzieży BPMiG Barcin ilustracje do przeczytanych wcześniej książek lub krótką recenzję mogły otrzymać dodatkowe punkty w konkursie. Ostatecznie laureatką konkursu została zajmując:

I miejsce – Marta Łąkowska z wynikiem 358 punktów
II miejsce – Maja Łąkowska z wynikiem 280 punktów
III miejsce – Wiktoria Napierałą z wynikiem 155 punktów

Wyróżnienia otrzymały: Natasza Siekierka z wynikiem 105 punktów i Karina Motławska z wynikiem 87 punktów.

Uczestniczki konkursu otrzymały pakiety artystyczne, a zwycięzcy konkursu dodatkowo otrzymali pamiętniki.

Justyna Pałka

1.JPG2-001.JPG3-001.JPG4-001.JPG5-001.JPG6-001.JPG7-001.JPG8-001.JPG9-001.JPG

Odsłony: 765
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok