Tygodnik lokalny Pałuki - Jerzy Bralczyk w Bibliotece

Kategoria: Tygodnik Lokalny Pałuki Opublikowano: piątek, 23 listopad 2018 Robert Sagan Drukuj E-mail

14 listopada w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyło się spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem i Michałem Ogórkiem.

Goście prowadzili swobodną rozmowę na temat swoich książek, języka, znaczenia poszczególnych słów i zwrotów, rozbawiając jednocześnie publiczność. W ich opowieściach nie brakowało anegdot i dowcipów, ale także ciekawostek dotyczących języka polskiego i poprawności niektórych sformułowań. Wiele pytań dotyczących konkretnych stwierdzeń padło ze strony licznie zgromadzonej w książnicy publiczności.

Autor tekstu i zdjęć: Magdalena Kruszka

Odnośnik do oryginalnego materiału poniżej:

Link do materiału

Źródło:http://palukitv.pl