Jesienny zwierzyniec.

Kategoria: Imprezy Mamlicz Utworzono: poniedziałek, 24 wrzesień 2018 Opublikowano: poniedziałek, 24 wrzesień 2018 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyć21 września w mamlickiej bibliotece odbyły się kolejne warsztaty „Mały artysta – bądź kreatywny”. Uczestnicy spotkania korzystając z darów jesieni stworzyli „Jesienny zwierzyniec”. Na początek wykonali pajęczyny wraz z pająkami.

Jak sami deklarowali były to tęczowe pająki, które na co dzień przyjaźnią się z muchami, a odżywiają się wyłącznie warzywami i owocami. Na pajęczynie znalazło się miejsce dla całych pajęczych rodzin oraz małych muszek i pszczółek. W drugiej części spotkania dzieci wykazały się kreatywnością i wykonały zwierzątka własnego projektu. Z kasztanów i żołędzi powstały m.in. niedźwiadki, sowy, ślimaki, gąsienice oraz żółwie. Pomysłowość dzieci nie miała granic. Piątkowe spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. W warsztatach organizowanych wspólnie przez Bibliotekę Publiczną filia w Mamliczu oraz Świetlicę MDK w Mamliczu wzięło udział 12 dzieci.