Rodzinny festyn „Święto ziemniaka”.

Kategoria: Imprezy Mamlicz Utworzono: piątek, 28 wrzesień 2018 Opublikowano: piątek, 28 wrzesień 2018 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyćW Mamliczu w sobotnie popołudnie 22 września odbył się festyn rodzinny „Święto ziemniaka”. Wspólna zabawa rozpoczęła się warsztatami zielarskimi dla dorosłych. Warsztaty prowadzone przez Panią Danutę Wesołowską są częścią projektu „Słowianie w zgodzie z naturą” i to właśnie na sobotnim pikniku projekt ten miał swoją inaugurację.

Oprócz tego na przybyłych gości czekało wiele innych atrakcji m.in. symulator wyścigów samochodowych, inscenizacja ratownictwa medycznego w wykonaniu strażaków, zumba, poczęstunek- pieczone ziemniaczki oraz kiełbaski z grilla. Pan Krzysztof Leśniewski z „Kuchni pałuckiej” serwował gzik, zupę Bryjka oraz napój nalewkę serwatkowo-miętowy. Natomiast panie z „Owocowego ogrodu” prezentując sztukę carvingu częstowały soczystymi szaszłykami z różnorodnych owoców. Nie zapomniano również o dzieciach, czekały na nie dmuchane zjeżdżalnie, basen z piłeczkami, dmuchany byk oraz ziemniaczane konkursy z nagrodami. Uczestniczyły również w warsztatach prowadzonych przez Pana Daniela Żurawskiego z lodziarni „Pasjonata Tropikana” z Łabiszyna. Wspólnie z Panem Danielem dzieci tworzyły watę cukrową oraz lody ciasteczkowe. Rodzinny festyn został zorganizowany przez Radę Sołecką w Mamliczu, Świetlicę MDK w Mamliczu, Bibliotekę Publiczną filia w Mamliczu, Koło Gospodyń Wiejskich w Mamliczu, Ochotniczą Straż Pożarną Mamlicz, Gminną Straż Pożarną Barcin oraz Miejski Dom Kultury w Barcinie. Organizatorzy mogli liczyć na wsparcie Kapral Car z Mamlicza oraz Cuiavia Okręgową Spółdzielnię Mleczarską z Inowrocławia.

Edyta Dypolt