Przedszkolaki i Kicia Kocia w bibliotece.

Kategoria: Imprezy Mamlicz Utworzono: piątek, 12 październik 2018 Opublikowano: piątek, 12 październik 2018 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyć11 października dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Mamliczu odwiedziły miejscową Bibliotekę Publiczną. Grupa „Słoneczek” wzięła udział w zajęciach „Kicia Kocia w bibliotece”.

Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem wysłuchały opowieści jak to tytułowa bohaterka została czytelniczką i po raz pierwszy zjawiła się w progach książnicy. Dzięki lekturze dzieci dowiedziały się, że biblioteka to nie tylko pomieszczenie w którym można wypożyczyć książkę. To magiczne miejsce w którym dzieje się wiele innych ciekawych wydarzeń. Korzystając z okazji bibliotekarka Edyta Dypolt przedstawiła dzieciom ofertę kulturalno – edukacyjną mamlickiej biblioteki. Przedszkolaki z wielką przyjemnością buszowały w książkach między regałami.

Gdy przyszedł czas na obsługę czytnika ustawiła się długa kolejka chętnych. Wszyscy chcieli sprawdzić jak to urządzenie działa. Spotkanie zakończyło się wspólnym wykonaniem bibliotecznych ślimaków z plasteliny i kasztanów. Na pożegnanie na sześciolatków czekał słodki poczęstunek.

Edyta Dypolt