Kolaż z ilustracji

Kategoria: Imprezy Piechcin Utworzono: środa, 08 sierpień 2018 Opublikowano: środa, 08 sierpień 2018 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyćWe wtorek 7 sierpnia 2018 r. piechcińska biblioteka wspólnie ze świetlicą Miejskiego Domu Kultury w Piechcinie zorganizowały warsztaty plastyczne. Tematem zajęć była technika kolażu. Na początku spotkania wyjaśniono uczestnikom, co to jest kolaż i czym się charakteryzuje. Następnie dzieci zostały podzielone na grupy i zabrały się do pracy. Miały do dyspozycji stertę starych gazet i magazynów, kredki, papier, kleje oraz nożyczki.

Miejmy nadzieję, iż uczestnicy zajęć zapamiętają, że technika kolażu polega na tworzeniu spójnych kompozycji przy użyciu różnych materiałów, a także tradycyjnych technik. Tego typu warsztaty z pewnością kształtują kreatywność.

Dzieci z dumą prezentowały swoje prace przedstawiające zwierzęta, twarze, kwiaty, sport oraz style w modzie. Dla wielu z nich technika kolażu to nowe doświadczenie. Oczywiście w trakcie spotkania był słodki poczęstunek i nie zabrakło drobnych upominków.

Dorota Witkowska