MĄDRE WNIOSKI

Kategoria: Imprezy Piechcin Utworzono: wtorek, 25 wrzesień 2018 Opublikowano: wtorek, 25 wrzesień 2018 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyćW piątek 21 września 2018 r. w piechcińskiej bibliotece odbyła się lekcja biblioteczna pn. „Mądre wnioski”, w ramach cyklu „Arteterapia dla Małych i Dużych”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie II klasy Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie wraz z wychowawcą, panią Ewą Słowińską.

W trakcie zajęć drugoklasiści wzięli udział w zabawach integracyjnych z chustą animacyjną („Zmień kolor, jeśli potrafisz przepraszać za swoje niekulturalne zachowanie”, „Zmień kolor, jeśli starasz się być życzliwa/życzliwy dla innych”, „Zmień kolor, jeśli starasz się naprawić wyrządzoną szkodę”). Następnie dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Mały szczurek uczy się na swoich błędach”, po czym wzięły udział w pogadance na temat umiejętności wyciągania mądrych wniosków. Uczniowie dowiedzieli się, iż każdemu czasami zdarza się popełniać błędy, ale trzeba za nie ponosić konsekwencje. Należy również przepraszać osoby przez nas zranione albo skrzywdzone. Z pewnością drugoklasiści będą pamiętać, że dobra zabawa to taka, przy której wszyscy się dobrze bawią i nikt nie cierpi.

Podczas lekcji bibliotecznej dzieci uczestniczyły także w zabawie polegającej na wylosowaniu kartki z zasadą dobrego wychowania albo niewłaściwego zachowania, którą trzeba było odpowiednio zakwalifikować i przykleić we właściwym miejscu. Uczniowie doskonale poradzili sobie z tym zadaniem. Znają zasady savoir-vivre’u.

Dorota Witkowska