Serdecznie zapraszamy

Inne wydarzenia

KODUJEMY ZA POMOCĄ GRY SCOTTIE GO!

Kategoria: Inne wydarzenia Opublikowano: środa, 17 kwiecień 2019 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyć15 kwietnia, jak w każdy poniedziałek, w czytelni Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyły się zajęcia Bibliotecznego Klubu Kodowania „Kodujemy!”. Tym razem dzieci uczestniczące w spotkaniu kodowały za pomocą gry „Scottie Go!” – innowacyjnego połączenia tradycyjnej gry planszowej oraz multimedialnej aplikacji na urządzenia stacjonarne i mobilne. Podstawy gry uczestnicy poznali już na poprzednich warsztatach – teraz nadszedł czas na bardziej skomplikowane zadania.

Czytaj więcej: KODUJEMY ZA POMOCĄ GRY SCOTTIE GO!

Globalnie w Bibliotekach III edycja

Kategoria: Inne wydarzenia Opublikowano: czwartek, 11 kwiecień 2019 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćW czwartek 11 kwietnia 2019 r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Barcinie brała udział w trzeciej- wodnej edycji programu „Globalnie w bibliotekach” realizowanego przez Polską Akcję Humanitarną we współpracy z Fundacją Społeczeństwa Informacyjnego.

Czytaj więcej: Globalnie w Bibliotekach III edycja

Ciekawi historii

Kategoria: Inne wydarzenia Opublikowano: czwartek, 11 kwiecień 2019 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyć W popołudnie 10 kwietnia w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Ciekawi historii”, poświęconego ciekawostkom, mało znanym faktom, wybranym wydarzeniom historycznym. W myśl tego założenia tematem kwietniowego spotkania stały się zostało anegdoty historyczne – niekiedy zabawne, niekiedy absurdalne, niekiedy wręcz tragikomiczne. Prowadząca cykl bibliotekarka Olga Gralak-Ćwikła zebrała szereg anegdot od starożytności do współczesności i zaprezentowała je widzom. Nie raz na widowni rozlegały się śmiechy, czasem goście kręcili głową z niedowierzaniem.

Czytaj więcej: Ciekawi historii

Wspólne czytanie Andersena dla uczestników EDUKOWANIA PRZEZ CZYTANIE

Kategoria: Inne wydarzenia Opublikowano: środa, 10 kwiecień 2019 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyć9 kwietnia 2019 roku, w kolorowym Oddziale dla dzieci i młodzieży gościliśmy uczestników projektu EDUKOWANIE PRZEZ CZYTANIE. Tym razem spotkaliśmy się na warsztatach literacko-plastycznych zorganizowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Święto to obchodzone jest 2 kwietnia, w dniu urodzin pisarza i bajkopisarza Hansa Christiana Andersena.

Czytaj więcej: Wspólne czytanie Andersena dla uczestników EDUKOWANIA PRZEZ CZYTANIE

BIT BY BIT – KOLEJNA APLIKACJA W BIBLIOTECZNYM KLUBIE KODOWANIA

Kategoria: Inne wydarzenia Opublikowano: wtorek, 09 kwiecień 2019 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćW piękne, słoneczne popołudnie 8 kwietnia w czytelni Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyły się kolejne zajęcia Bibliotecznego Klubu Kodowania „Kodujemy!”. Tym razem uczestnicy zajęć pracowali na kolejnej po Lightbot aplikacji: Bit by Bit. Apka dostępna jest na urządzenia z systemem Android lub iOS.

Czytaj więcej: BIT BY BIT – KOLEJNA APLIKACJA W BIBLIOTECZNYM KLUBIE KODOWANIA

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok