Serdecznie zapraszamy

Inne wydarzenia

TAJEMNICE PRL - OWSKIEJ CENZURY

Kategoria: Inne wydarzenia Opublikowano: czwartek, 21 luty 2019 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćW przedostatnią środę lutego, 20 dnia miesiąca, czytelnicy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin mieli okazję spotkać się z Panem Błażejem Torańskim, dziennikarzem, publicystą, autorem książki pt. „Knebel. Cenzura w PRL-u”. I to właśnie działania cenzorów w tym okresie były tematem spotkania, które odbyło się pod nazwą „Zakłamany świat cenzury na przykładzie PRL-u”. Do biblioteki przybyło kilkadziesiąt osób - zarówno starszych, pamiętających czasy Polski Ludowej, jak i młodszych, zaciekawionych tematyką.

Czytaj więcej: TAJEMNICE PRL - OWSKIEJ CENZURY

Strach ma wielkie oczy – tym razem są to oczy kocie. Pokonywanie lęku

Kategoria: Inne wydarzenia Opublikowano: czwartek, 21 luty 2019 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyć15 lutego 2019 r. piechcińską bibliotekę odwiedziły sześciolatki z miejscowego przedszkola, grupa pani Moniki Cierzniak. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach pn. „Strach ma wielkie oczy – tym razem są to oczy kocie. Pokonywanie lęku”, w ramach cyklu „Arteterapia dla Małych i Dużych”.

Czytaj więcej: Strach ma wielkie oczy – tym razem są to oczy kocie. Pokonywanie lęku

Dlaczego każdy z nas jest inny?

Kategoria: Inne wydarzenia Opublikowano: poniedziałek, 18 luty 2019 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyć18 lutego 2019 roku, odbyły się warsztaty „Dlaczego każdy z nas jest inny?”, w których uczestniczyła klasa I B z wychowawczynią panią Olgą Nowicką. Spotkanie poprowadziła bibliotekarka pani Justyna Pałka. Warsztaty rozpoczęliśmy od wspólnej rozmowy, o tym czy my sami różnimy się czymś od siebie?!? Kolejnym elementem warsztatów było szukanie różnić między obrazkami. Okazało się, że obrazki na pierwszy rzut oka są identyczne ale po dokładniejszej analizie okazało się, że obrazki bardzo się od siebie różnią.

Czytaj więcej: Dlaczego każdy z nas jest inny?

WALENTYNKOWA ZABAWA JUŻ ZA NAMI

Kategoria: Inne wydarzenia Opublikowano: piątek, 15 luty 2019 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćW dniu św. Walentego ogarnął nas szał wręczania prezentów. Z okazji święta zakochanych zorganizowaliśmy mini konkurs dla czytelników; zadaniem uczestników konkursu było odnalezienie konkretnej książki z zakładką ozdobioną serduszkiem. Aby odnaleźć właściwą książkę, czytelnicy kierowali się strzałkami umieszczonymi w wybranych punktach biblioteki oraz wylosowaną wcześniej wskazówką. Panie i panowie poradzili sobie bezbłędnie, za co otrzymali w nagrodę książkę z wydawnictwa Czwarta Strona oraz słodki upominek.

Czytaj więcej: WALENTYNKOWA ZABAWA JUŻ ZA NAMI

5 luty Dniem Bezpiecznego Internetu

Kategoria: Inne wydarzenia Opublikowano: środa, 13 luty 2019 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćW pierwszym tygodniu lutego od trzynastu już lat obchodzony jest w całej Europie Dzień Bezpiecznego Internetu. Święto obchodzone z inicjatywy Komisji Europejskiej. Ideą Dnia Bezpiecznego Internetu jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji oraz rodziny.

Czytaj więcej: 5 luty Dniem Bezpiecznego Internetu

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok