Serdecznie zapraszamy

Lekcje biblioteczne

KOLOROWE KUBECZKI DO KODOWANIA

Kategoria: Lekcje biblioteczne Opublikowano: czwartek, 23 maj 2019 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćW środę, 22 maja 2019 roku, w ramach obchodów XVI TYGODNIA BIBLIOTEK, którego hasło przewodnie to „#BIBLIOTEKA”, w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży biblioteki publicznej w Barcinie, odbyły się lekcje „niespodzianki”  , czyli warsztaty z kodowania i programowania. Do świetnej zabawy dzieciom z klasy pierwszej A wraz z paniami Jolantą Gołębiewską i Agnieszką Błażejewską oraz klasy drugiej A z wychowawczynią panią Elżbietą Wojtkowiak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Barcinie posłużyły kolorowe kubeczki, sznurki i gumki.

Czytaj więcej: KOLOROWE KUBECZKI DO KODOWANIA

PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ „KSIĄŻKĘ BEZ OBRAZKÓW” ORAZ TAJNIKI ZAWODU BIBLIOTEKARZA

Kategoria: Lekcje biblioteczne Opublikowano: środa, 22 maj 2019 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćWe wtorkowe przedpołudnie, 21.05.2019 roku w Oddziale dla dzieci i młodzieży odbyły się dwie lekcje biblioteczne dla sześciolatków z Przedszkola Nr 3 oraz dla pięciolatków z Przedszkola Nr 2 w Barcinie, w ramach XVI Tygodnia Bibliotek – ogólnopolskiej akcji promocji czytelnictwa i bibliotek.

Czytaj więcej: PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ „KSIĄŻKĘ BEZ OBRAZKÓW” ORAZ TAJNIKI ZAWODU BIBLIOTEKARZA

„# BIBLIOTEKA” – POCZYTAJ MI BAJKĘ NA BIS

Kategoria: Lekcje biblioteczne Opublikowano: wtorek, 21 maj 2019 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyć20 maja 2019 roku kolorowy Oddział dla dzieci i młodzieży barcińskiej Biblioteki odwiedziła grupa 3 i 4-latków z Przedszkola nr 3 z panią Marią Grześkowiak. W murach biblioteki maluchy powitała Pani dyrektor Grażyna Szafraniak opowiadając najmłodszym czytelnikom jakie atrakcje czekają na nie w bibliotece. Spotkanie zorganizowano, aby dzieci poznały różne rodzaje książek i posłuchały bajek czytanych przez bibliotekarkę.

Czytaj więcej: „# BIBLIOTEKA” – POCZYTAJ MI BAJKĘ NA BIS

„# BIBLIOTEKA” – POCZYTAJ MI BAJKĘ RAZ JESZCZE

Kategoria: Lekcje biblioteczne Opublikowano: poniedziałek, 20 maj 2019 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyć20 maja 2019 roku kolorowy Oddział dla dzieci i młodzieży barcińskiej Biblioteki odwiedziły 5-latki z wychowawczynią panią Natalią Baranowską. Dzieci na co dzień uczęszczają do Przedszkola nr 3 w Barcinie. W murach biblioteki maluchy powitała Pani dyrektor Grażyna Szafraniak opowiadając najmłodszym czytelnikom jakie atrakcje czekają na nie w bibliotece. Spotkanie zorganizowano, aby dzieci poznały różne rodzaje książek i posłuchały bajek czytanych przez bibliotekarkę. Głośne czytanie dzieciom rozwija język, pamięć i wyobraźnię, uczy myślenia, poprawia koncentrację oraz poszerza wiedzę. Na dobry początek lekcji pani Joanna Kujawa-Drozdowska zaprosiła dzieci do wysłuchania historii napisanej przez Evę Eriksson pt.: ”Mela na rowerze”.

Czytaj więcej: „# BIBLIOTEKA” – POCZYTAJ MI BAJKĘ RAZ JESZCZE

Czytanie w bibliotece

Kategoria: Lekcje biblioteczne Opublikowano: poniedziałek, 20 maj 2019 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćW piątek, 17 maja 2019 roku, w przytulnym i kolorowym Oddziale dla dzieci i młodzieży gościły maluchy z Przedszkola nr 3 w Barcinie z wychowawcą panią Klaudią Klóskowską. Spotkanie w bibliotece zorganizowano, aby 4-latki poznały różne rodzaje książek i posłuchały bajek czytanych przez bibliotekarkę. Głośne czytanie dzieciom rozwija język, pamięć i wyobraźnię, uczy myślenia, poprawia koncentrację oraz poszerza wiedzę. Na dobry początek lekcji dzieci obejrzały kilkanaście książeczek, które oddziaływują na zmysły wzroku, dotyku i słuchu. Bajecznie kolorowe, puszyste, w różnych formatach, z zabawnymi ilustracjami i zdjęciami, z puzzlami i ruchomymi elementami oraz wydające rozmaite odgłosy, zainteresowały i rozbawiły małych czytelników.

Czytaj więcej: Czytanie w bibliotece

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok