Serdecznie zapraszamy

Lekcje biblioteczne

Warsztaty edukacyjne „TAJEMNICE JĘZYKA”

Kategoria: Lekcje biblioteczne Utworzono: środa, 19 wrzesień 2018 Opublikowano: środa, 19 wrzesień 2018 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyć18 września 2018 roku po wakacyjnej przerwie, oddział dla dzieci i młodzieży BPMiG Barcin wznowił spotkania z uczniami podczas lekcji bibliotecznych. Gośćmi oddziału barcińskiej biblioteki była klasa II B ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Barcinie wraz z wychowawcą panią Renatą Dziurzyńską. Dzieci wzięły udział w warsztatach edukacyjnych pt.: „Tajemnice języka”.

Czytaj więcej: Warsztaty edukacyjne „TAJEMNICE JĘZYKA”

Słowotwórcze popołudnie w Bibliotece w Barcinie

Kategoria: Lekcje biblioteczne Utworzono: piątek, 13 lipiec 2018 Opublikowano: piątek, 13 lipiec 2018 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćW środowe popołudnie w oddziale dla dzieci i młodzieży odbyły się warsztaty „DoMowy”, czyli rodzinne historie o słowach. Mottem spotkania były rodzinne „przekrętasy” językowe przyniesione do biblioteki.

Czytaj więcej: Słowotwórcze popołudnie w Bibliotece w Barcinie

„Czy każdy może być artystą?”

Kategoria: Lekcje biblioteczne Utworzono: poniedziałek, 09 lipiec 2018 Opublikowano: poniedziałek, 09 lipiec 2018 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyć„Czy każdy może być artystą?” na to pytanie próbowały znaleźć odpowiedź dzieci uczestniczące w piątkowych warsztatach plastycznych ramach projektu EDU ART i TY!” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Na początku, jako wprowadzenie do tematu uczestnicy próbowali wyjaśnić własnymi słowami, kto to jest artysta, co jest potrzebne by nim zostać?

Czytaj więcej: „Czy każdy może być artystą?”

LEKCJE BIBLIOTECZNE DLA DZIECI STARSZYCH I MŁODZIEŻY

Kategoria: Lekcje biblioteczne Utworzono: poniedziałek, 04 czerwiec 2018 Opublikowano: poniedziałek, 04 czerwiec 2018 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćMaj to dla bibliotekarzy szczególny miesiąc. W tym czasie obchodzony jest Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, organizowany jest także tzw. Tydzień Bibliotek, który obfituje w rozmaitego rodzaju wydarzenia i akcje organizowane dla czytelników w każdym wieku. Przygotowywane są lekcje biblioteczne, podczas których uczniowie przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych dowiadują się wiele ciekawych rzeczy o bibliotekach, książkach i nie tylko, czasem bowiem tematy lekcji wykraczają poza tę problematykę.

Czytaj więcej: LEKCJE BIBLIOTECZNE DLA DZIECI STARSZYCH I MŁODZIEŻY

Projekt "Globalnie w bibliotekach"

Kategoria: Lekcje biblioteczne Utworzono: poniedziałek, 04 czerwiec 2018 Opublikowano: poniedziałek, 04 czerwiec 2018 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćW maju odbyło się dziewięć lekcji bibliotecznych w ramach programu „Globalnie w bibliotekach”, realizowanych przez Polską Akcję Humanitarną we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Czytaj więcej: Projekt "Globalnie w bibliotekach"