Serdecznie zapraszamy

Lekcje biblioteczne

Bajkowe postacie w bibliotece

Kategoria: Lekcje biblioteczne Opublikowano: wtorek, 12 listopad 2019 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyć Kubuś Puchatek, Bolek i Lolek, Kot w butach, Koziołek Matołek, Myszka Miki, Krecik, Kaczor Donald, Reksio, Smerfy, Świnka Peppa i Muminki są sympatyczne, przyjazne i przeżywają ciekawe przygody, a 5 listopada mają swoje święto.

Czytaj więcej: Bajkowe postacie w bibliotece

O maestro Paderewskim przed Świętem Niepodległości

Kategoria: Lekcje biblioteczne Opublikowano: wtorek, 12 listopad 2019 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćW piątkowe przedpołudnie, 8 listopada 2019 roku, w Oddziale dla dzieci i młodzieży klasa III B ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Barcinie, której wychowawcą jest Pani Renata Dziurzyńska uczestniczyła w patriotycznej lekcji bibliotecznej. Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości bibliotekarki zaprosiły maluchy na spotkanie z Ignacym Paderewskim (1860-1941) – pianistą, kompozytorem, działaczem niepodległościowym, dyplomatą i politykiem.

Czytaj więcej: O maestro Paderewskim przed Świętem Niepodległości

WIERSZYKI O NARODOWYCH SYMBOLACH

Kategoria: Lekcje biblioteczne Opublikowano: czwartek, 07 listopad 2019 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyć6 listopada 2019 roku w Oddziale dla dzieci i młodzieży barcińskiej książnicy miały miejsce zajęcia nawiązujące do zbliżającego się Święta Niepodległości. Biblioteczny Oddział gościł w swoich progach uczennice i uczniów klasy III A z wychowawczynią panią Elżbietą Wojtkowiak.

Czytaj więcej: WIERSZYKI O NARODOWYCH SYMBOLACH

Hejt - słowo, które działa jak trucizna

Kategoria: Lekcje biblioteczne Opublikowano: czwartek, 31 październik 2019 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćWedług raportu międzynarodowej organizacji Global Dignity przygotowany pod patronatem Biurem Rzecznika Praw Dziecka tylko 5 proc. dzieci nigdy nie spotkało się z hejtem i nie potrafi zdefiniować, czym jest. Pozostałe 95 proc. miało choćby raz do czynienia z nienawiścią w sieci. Co gorsza, co piąte dziecko hejtuje, lub w przeszłości hejtowało. Te porażające dane sprawiają, że coraz głośniej mówi się o potrzebie edukacji dzieci i młodzieży w temacie hejtu.

Czytaj więcej: Hejt - słowo, które działa jak trucizna

TYDZIEŃ Z MAKARONEM

Kategoria: Lekcje biblioteczne Opublikowano: czwartek, 31 październik 2019 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćZ okazji Światowego Dnia Makaronu, który przypadał 25 października w Oddziale dla dzieci i młodzieży odbyły się kolejne warsztaty plastyczne, w których w poniedziałek uczestniczyła grupa 3-4 latków z Niepublicznego Przedszkola „Kraina zabaw” oraz grupa 5-6 latków z Przedszkola nr 2 w Barcinie, natomiast w środę od rana spotkaliśmy się z grupą 6-latków z Przedszkola nr 3 w Barcinie.

Czytaj więcej: TYDZIEŃ Z MAKARONEM

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.