Serdecznie zapraszamy

Lekcje biblioteczne

ŚWIĄTECZNE KARTKI OD SERCA Z ELFEM W TLE

Kategoria: Lekcje biblioteczne Opublikowano: poniedziałek, 17 grudzień 2018 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćW poniedziałkowe przedpołudnie, 17 grudnia 2018 roku, w Oddziale dla dzieci i młodzieży odbyły się warsztaty „Świąteczne kartki od serca”. Uczestnikami warsztatowej lekcji bibliotecznej były dzieci z klasy I D Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Brzechwy w Barcinie wraz z wychowawczynią panią Agatą Baczyńską.

Czytaj więcej: ŚWIĄTECZNE KARTKI OD SERCA Z ELFEM W TLE

KARTKI ŚWIĄTECZNE Z BIBLIOTEKI

Kategoria: Lekcje biblioteczne Opublikowano: piątek, 14 grudzień 2018 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyć14 grudnia 2018 roku w Oddziale dla dzieci i młodzieży, odbyły się warsztaty plastyczne pn. „Świąteczne kartki od serca”, związane ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, czasem radości i skupienia.

Czytaj więcej: KARTKI ŚWIĄTECZNE Z BIBLIOTEKI

Śnieżna Dama i Święta Bożego Narodzenia w Bibliotece

Kategoria: Lekcje biblioteczne Opublikowano: czwartek, 13 grudzień 2018 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyć12 grudnia 2018 roku późnym popołudniem barcińską bibliotekę odwiedził Święty Mikołaj z grupą aktorek z Teatru Bajecznego z Bydgoszczy ze świątecznym spektaklem pt. „Śnieżna Dama”. W spektaklu uczestniczyły dzieci trzyletnie biorące udział w projekcie Ministerialnym „Mała książka, wielki człowiek” oraz uczestnicy projektu „Edukowanie przez czytanie”.

Czytaj więcej: Śnieżna Dama i Święta Bożego Narodzenia w Bibliotece

„Siedmiu Wspaniałych” – dręczenie i przemoc w szkole

Kategoria: Lekcje biblioteczne Opublikowano: czwartek, 13 grudzień 2018 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćW czwartek, 13 grudnia 2018 r. w piechcińskiej bibliotece odbyła się lekcja biblioteczna w ramach cyklu „Biblioterapia dla Małych i Dużych”, w której uczestniczyli trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie wraz z wychowawcą, Panią Katarzyną Ściernicką, oraz nauczycielem wspomagającym, Panią Małgorzatą Lewandowską. Celem zajęć było uwrażliwienie dzieci na krzywdę, uświadomienie, że dręczenie jest przykre, poznanie sposobów radzenia sobie z dręczycielami, a także kształtowanie empatii.

Czytaj więcej: „Siedmiu Wspaniałych” – dręczenie i przemoc w szkole

„ŚWIĄTECZNE INSPIRACJE Z KLASĄ I A i B”

Kategoria: Lekcje biblioteczne Opublikowano: czwartek, 13 grudzień 2018 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyć12 grudnia 2018 roku w Oddziale dla dzieci i młodzieży, odbyły się warsztaty plastyczne, których tematyka nawiązywała do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Klasa I A z wychowawczynią Panią Jolantą Gołębiewską i Agnieszką Błażejewską oraz klasa I B z wychowawczynią Panią Olga Nowicką ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Barcinie bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w warsztatach.

Czytaj więcej: „ŚWIĄTECZNE INSPIRACJE Z KLASĄ I A i B”

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok