Lekcje biblioteczne

Słowotwórcze popołudnie w Bibliotece w Barcinie

Kategoria: Lekcje biblioteczne Utworzono: piątek, 13 lipiec 2018 Opublikowano: piątek, 13 lipiec 2018 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćW środowe popołudnie w oddziale dla dzieci i młodzieży odbyły się warsztaty „DoMowy”, czyli rodzinne historie o słowach. Mottem spotkania były rodzinne „przekrętasy” językowe przyniesione do biblioteki.

Czytaj więcej: Słowotwórcze popołudnie w Bibliotece w Barcinie

„Czy każdy może być artystą?”

Kategoria: Lekcje biblioteczne Utworzono: poniedziałek, 09 lipiec 2018 Opublikowano: poniedziałek, 09 lipiec 2018 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyć„Czy każdy może być artystą?” na to pytanie próbowały znaleźć odpowiedź dzieci uczestniczące w piątkowych warsztatach plastycznych ramach projektu EDU ART i TY!” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Na początku, jako wprowadzenie do tematu uczestnicy próbowali wyjaśnić własnymi słowami, kto to jest artysta, co jest potrzebne by nim zostać?

Czytaj więcej: „Czy każdy może być artystą?”

LEKCJE BIBLIOTECZNE DLA DZIECI STARSZYCH I MŁODZIEŻY

Kategoria: Lekcje biblioteczne Utworzono: poniedziałek, 04 czerwiec 2018 Opublikowano: poniedziałek, 04 czerwiec 2018 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćMaj to dla bibliotekarzy szczególny miesiąc. W tym czasie obchodzony jest Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, organizowany jest także tzw. Tydzień Bibliotek, który obfituje w rozmaitego rodzaju wydarzenia i akcje organizowane dla czytelników w każdym wieku. Przygotowywane są lekcje biblioteczne, podczas których uczniowie przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych dowiadują się wiele ciekawych rzeczy o bibliotekach, książkach i nie tylko, czasem bowiem tematy lekcji wykraczają poza tę problematykę.

Czytaj więcej: LEKCJE BIBLIOTECZNE DLA DZIECI STARSZYCH I MŁODZIEŻY

Projekt "Globalnie w bibliotekach"

Kategoria: Lekcje biblioteczne Utworzono: poniedziałek, 04 czerwiec 2018 Opublikowano: poniedziałek, 04 czerwiec 2018 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćW maju odbyło się dziewięć lekcji bibliotecznych w ramach programu „Globalnie w bibliotekach”, realizowanych przez Polską Akcję Humanitarną we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Czytaj więcej: Projekt "Globalnie w bibliotekach"

MUMINKOWY PRZYJACIEL PRZEDSZKOLAKÓW

Kategoria: Lekcje biblioteczne Utworzono: wtorek, 29 maj 2018 Opublikowano: wtorek, 29 maj 2018 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyć29 maja 2018 roku w Oddziale dla dzieci i młodzieży barcińskiej bibliotece, odbyły się kolejne warsztaty literackie pt. „Muminkowy przyjaciel”. W zajęciach uczestniczyła grupa 6-latków z wychowawczynią Panią Ewą Stawicką z Przedszkola nr 2 w Barcina. Dzieci powitała Pani Dyrektor Grażyna Szafraniak zapraszając młodych czytelników do wspólnej zabawy podczas spotkania.

Czytaj więcej: MUMINKOWY PRZYJACIEL PRZEDSZKOLAKÓW