Śpiewana historia Polski - z pieśni pokoleń wyrosła

Kategoria: Drogowskaz Niepodległa Utworzono: czwartek, 04 październik 2018 Opublikowano: czwartek, 04 październik 2018 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyć03.10.2018 r. w czytelni Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbył się spektakl patriotyczny ,,Śpiewana historia Polski - z pieśni pokoleń wyrosła”. Odbył się on w ramach projektu pn.: „Drogowskaz – Niepodległa” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Spektakl przedstawili aktorzy bydgoskich scen Państwo Wanda Dolman – Rzyska i Eugeniusz Rzyski.

Program przedstawiał dzieje Polski chrześcijańskiej, jej wzloty i upadki na przestrzeni ponad tysiącletniej historii, zobrazowane w literaturze. Z poezji i pieśni wyłania się obraz narodu żywionego tradycją wiary ojców, która w najtrudniejszych momentach pozostaje jej jedynym spoiwem i nadzieją.

Spektakl składał się głównie z wierszy i pieśni z literatury średniowiecznej, renesansu, baroku, a także okresu romantyzmu, aż po współczesność. Wykorzystano w nim również listy J. Piłsudskiego do R. Dmowskiego.

Agnieszka Błażejewska

PROJEKT "DROGOWSKAZ NIEPODLEGŁA" DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO
POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY.