W GMINIE BARCIN DZIAŁAJĄ E-MOCNI …

Kategoria: e-Mocni Opublikowano: środa, 15 maj 2019 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyć13 maja 2019 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie szkoleniem „e-PUAP – Załatwianie spraw urzędowych – Jak złożyć wniosek online na dowód osobisty lub prawo jazdy?” rozpoczęliśmy spotkania w ramach projektu „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści”. Przedsięwzięcia realizowanego przez Fundację Aktywizacja, Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Polski Związek Głuchych Oddział Łódzki oraz Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego i współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Regionalnego.

W kameralnych warunkach i sympatycznej atmosferze Justyna Pałka opowiadała jak technologie ułatwiają załatwianie spraw urzędowych. Można to zrobić szybciej, bez stania w kolejkach, bez wychodzenia z domu i dokładnie wtedy, kiedy mamy czas, korzystając tylko z Internetu.

Uczestnikom szkolenia przedstawiono co to jest ePUAP i Profil Zaufany, pokazano jak wyszukiwać formularze i gdzie zdobywać informacje na temat spraw, które można załatwić za pomocą ePUAP.

Nabór na szkolenia jest otwarty. Szkolenia są bezpłatne i przeprowadzane w dziewięciu obszarach:
- Praca i rozwój zawodowy – jak napisać CV czy prowadzić własny biznes
- Relacje z bliskimi – jak zapisać się do szkoły, korzystać z e-dziennika lub portali społecznościowych
- Edukacja – jak tworzyć dokumenty i prezentacje on-line, gdzie szukać materiałów edukacyjnych do nauki programowania
- Odpoczynek i hobby – jak stworzyć blog tematyczny i prezentować swoją twórczość w mediach społecznościowych, jak rezerwować i kupować w sieci bilety na koncerty, spektakle itp.
- Zdrowie – jak zapisać się do lekarza przez internet, czy zadbać o ubezpieczenie zdrowotne za granicą
- Finanse – jak obsługiwać e-konto, kupować taniej czy zarabiać w sieci
- Religia i potrzeby duchowe – pielgrzymowanie i msza św. w internecie, szlakami Jana Pawła II
- Sprawy codzienne – jak złożyć PIT przez internet, wysłać list bez wizyty na poczcie czy założyć e-PUAP
- Zaangażowanie obywatelskie – jak włączyć się w działania organizacji pozarzadowych, jakie sprawy załatwić na platformie e-PUAP.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Zapisy w wypożyczalni barcińskiej biblioteki.

Renata Grabowska

• DSC02327