ZACZAROWANY OŁÓWEK – MÓJ PIERWSZY KOMIKS

Kategoria: Edu Art i Ty Utworzono: poniedziałek, 06 sierpień 2018 Opublikowano: poniedziałek, 06 sierpień 2018 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyćWe wtorek 24 lipca 2018 roku w Oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyły się zajęcia pt. „Zaczarowany ołówek – mój pierwszy komiks ” w ramach projektu „Edu Art i Ty!”, które dofinansowane są ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Warsztaty ze szkicowania przeprowadził Pan Tadeusz Wieczorek – artysta malarz pochodzący z Górnych Wolic. Na stałe mieszka i pracuje w Poznaniu, gdzie prowadzi warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży. Jest przewodniczącym Polskiego Związku Polskiego Komitetu Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę. Pan Tadeusz prezentuje swoje prace na wystawach w Polsce i zagranicą (Dania, Holandia, Niemcy, USA). Natomiast podczas wtorkowych warsztatów Pan Tadeusz zapoznał dzieci ze sztuką tworzenia komiksów.

Wyjaśnił uczestnikom z jakich części składa się komiks i od czego należy zacząć go tworzyć. Dzieci bardzo chętnie zabrały się do pracy wymyślając własne historie, które szkicowały za pomocą odpowiednich ołówków. Na koniec warsztatów uczestnicy opowiadali o stworzonych przez siebie historiach zebranym na zajęciach dzieciom.

Justyna Pałka

PROJEKT "EDU ART I TY!" DOFINANSOWANO Z ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO
W RAMACH PROGRAMU "PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI"