Edu Art i Ty - Festyn

Kategoria: Edu Art i Ty Utworzono: piątek, 31 sierpień 2018 Opublikowano: piątek, 31 sierpień 2018 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyćWe przepięknej scenerii, przy Stanicy żeglarskiej, nad brzegiem Noteci, we wtorkowe popołudnie 28.08.2018 r. odbyło się integracyjne spotkanie pod hasłem „ARTYSTYCZNO-LITERACKA INTEGRACJA”.

Spotkanie miało charakter festynu z licznymi atrakcjami, zorganizowanego w ramach projektu „Edu Art i Ty!”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI”, we współpracy z Klubem Żeglarskim „Neptun”.

Uczestnicy zostali powitani przez Dyrektora Biblioteki Grażynę Szafraniak i animatora Tomasz Górkiewicza. Były tańce i zabawy, okraszone piosenkami do tekstów Juliana Tuwima, wśród nich przeciąganie liny do wiersza pt.: „Rzepka”, liczenie kaczuszek do tekstu „Trudny rachunek” oraz gotowanie zupy na podstawie utworu pt. „Warzywa”. Kolejną atrakcją przygotowaną dla uczestników były liczne konkursy z nagrodami między innymi: rzut balonem wypełnionym wodą do celu, wyścig z książką na głowie, przyciągania łódeczek oraz skoki w workach. Prowadząca konkursy pani Justyna Pałka wraz z pozostałymi bibliotekarkami zadbały o to, aby każde dziecko nie zostało pominięte i otrzymało nagrodę. Prawdziwie emocjonującą niespodziankę dla uczestników festynu przygotowali Żeglarze z Prezesem Klubu Krzysztofem Pałką na czele „Rejs po Noteci”. Natomiast dla dzieci, które lubią prace manualno - plastyczne istniała możliwość lepienia w glinie pod czujnym okiem Pani Marioli Gralak.

Organizatorzy zadbali też o ciepły poczęstunek w formie kiełbasek oraz napoje, słodycze i drobne przekąski. Wszystkie serwowane smakołyki zostały zakupione przez bibliotekę w ramach Projektu. Festyn „ARTYSTYCZNO-LITERACKA INTEGRACJA” zgromadził około 75 osób.

Na zakończenie imprezy uczestnicy otrzymali „Torby promocyjne projektu EDU ART i TY!”, w których znalazły się latawce, soczki i słodycze. W zorganizowaniu spotkania integracyjnego zaangażowani byli żeglarze, pracownicy biblioteki i wolontariusze I Wodnej Drużyny Harcerskiej z Barcina, którym na zakończenie serdecznie podziękowała Pani Dyrektor barcińskiej książnicy.

Joanna Kujawa-Drozdowska

PROJEKT "EDU ART I TY!" DOFINANSOWANO Z ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO
POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY.