O PRZYRODZIE Z JOLANTĄ KASPERKOWIAK

Kategoria: Kto czyta nie pyta - Książka na leżaku Opublikowano: piątek, 19 lipiec 2019 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyć18 lipca 2019 roku odbyło się kolejne spotkanie autorskie z Panią Jolantą Kasperkowiak, która jest autorką wielu książek o przyrodzie. Pani Jola zaprezentowała swoją twórczość, czytając wspólnie z dziećmi przeróżne wiersze i opowiastki o zwierzętach i przyrodzie. Uczestnicy spotkania z treści wierszy i rozmowy z panią Kasperkowiak dowiedziały się między innymi dlaczego na wolności nigdy nie spotkają się tygrys z lwem, co to jest czerwona księga ekologii, jak mogą przetrwać zagrożone gatunki, ile krowa ma żołądków i czy byk rozróżnia kolory.

Następnie warsztaty plastyczne przeprowadziła Pani Ewa Brewka, która jest dobrą koleżanką Pani Joli. Pani Ewa nauczyła dzieci i ich opiekunów składać z kwadratowych karteczek żabkę.

Na koniec spotkania Pani Jolanta Kasperkowiak bardzo chętnie pozowała do pamiątkowych zdjęć oraz rozdawała autografy dzieciom w ich wakacyjnych albumach oraz książkach przez nią napisanych.

Podczas spotkania okazało się, że mamy dwie urodzinowe solenizantki Panią Jolę oraz Lenkę, która przyjechała do Barcina na wakacje z południa Polski. Pani Ela – ciocia Lenki przygotowała dla uczestników spotkania słodką niespodziankę – przepyszne rogaliki z nadzieniem. Natomiast dzieci biorące udział w bibliotecznych zajęciach przygotowały dla Pani Joli niespodziankę w formie przepięknych laurek z życzeniami urodzinowymi. Dzieci złożyły solenizantkom życzenia po czym wzięły udział w loterii fantowej.

Spotkanie autorskie odbyło się w ramach projektu w ramach projektu „Kto czyta nie pyta – książka na leżaku”. Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Partnerstwo dla książki.

Justyna Pałka

PROJEKT DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO
POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY W RAMACH PROGRAMU "PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI".