Serdecznie zapraszamy

Literacko Teatralnie i Muzycznie w Bibliotece

WODĄ I LĄDEM

Kategoria: Literacko Teatralnie i Muzycznie w Bibliotece Opublikowano: poniedziałek, 28 październik 2019 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyć23 października 2019 r. odbyło się w piechcińskiej książnicy spotkanie z podróżnikiem, panem Romualdem Koperskim, przewodnikiem po Syberii, pionierem wypraw samochodowych po rozległych jej terenach, dziennikarzem, fotografem, muzykiem pianistą, a także autorem książek: „Pojedynek z Syberią”, „Przez Syberię na gapę”, „1001 obrazów Syberii”, „Syberia. Zimowa Odyseja”, „Ocean niespokojny”. Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „Literacko, teatralnie i muzycznie w bibliotece” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Czytaj więcej: WODĄ I LĄDEM

KIEDY ZNÓW ZAKWITNĄ BIAŁE BZY. ZAPOMNIANY MARIAN HEMAR

Kategoria: Literacko Teatralnie i Muzycznie w Bibliotece Opublikowano: piątek, 18 październik 2019 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyć 16 października 2019 r. do piechcińskiej książnicy przybyli uczestnicy Klubu „O kulturze słów kilka” oraz wszyscy zainteresowani wysłuchaniem gawędy pt. „Kiedy znów zakwitną białe bzy. Zapomniany Marian Hemar”, którą wygłosiła Pani Małgorzata Jarocińska z Bydgoszczy, historyk z pasją. Spotkanie odbyło się w ramach projektu pn. „Literacko, teatralnie i muzycznie w bibliotece” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Czytaj więcej: KIEDY ZNÓW ZAKWITNĄ BIAŁE BZY. ZAPOMNIANY MARIAN HEMAR

Serdecznie zapraszamy.

Kategoria: Literacko Teatralnie i Muzycznie w Bibliotece Opublikowano: piątek, 11 październik 2019 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyć

 

 

 

TEATR PRZY STOLIKU z Wandą i Eugeniuszem Rzyskimi

Kategoria: Literacko Teatralnie i Muzycznie w Bibliotece Opublikowano: poniedziałek, 30 wrzesień 2019 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyć25 września 2019 r. w piechcińskiej książnicy gościliśmy Państwa Wandę i Eugeniusza Rzyskich, aktorów sceny bydgoskiej. Artyści wielokrotnie grali w studiach radiowych i telewizyjnych. Na uwagę zasługuje fakt, iż od 1991 roku bawią dzieci i dorosłych jako kabaret „Trójka”, wystawiając bajki, spektakle muzyczne, poetyckie, a także satyryczne.

Czytaj więcej: TEATR PRZY STOLIKU z Wandą i Eugeniuszem Rzyskimi

MUZYCZNY SPŁYW WISŁĄ

Kategoria: Literacko Teatralnie i Muzycznie w Bibliotece Opublikowano: piątek, 20 wrzesień 2019 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyć18 września 2019 r. piechcińską książnicę odwiedziła Podróżująca Filharmonia pana Marcina Jóźwika. Wydarzenie składało się z dwóch części. W trakcie pierwszej artysta przeprowadził warsztaty muzyczne z pięciolatkami i sześciolatkami, którzy przybyli do biblioteki, wraz z wychowawcami: panią Esterą Kolasą i panią Darią Filipiak, z miejscowego przedszkola. Natomiast podczas drugiej części zaprosił ósmoklasistów ze szkoły podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie, wraz z nauczycielami: panią Jolantą Szywalską i panią Arletą Jakubowską, do wysłuchania koncertu pt. „Muzyczny spływ Wisłą”. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Czytaj więcej: MUZYCZNY SPŁYW WISŁĄ

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.