SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANEM WOJCIECHEM WIDŁAKIEM

Kategoria: Literacko Teatralnie i Muzycznie w Bibliotece Opublikowano: środa, 08 maj 2019 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyć6 maja 2019 r. w piechcińskiej filii odbyło się spotkanie autorskie z Panem Wojciechem Widłakiem, w ramach projektu pn. „Literacko, teatralnie i muzycznie w bibliotece”. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Pan Wojciech Widłak jest autorem przepełnionych humorem ponad trzydziestu książeczek dla dzieci, chętnie czytanych i oglądanych przez najmłodszych. Do najbardziej znanych należą serie o PANU KULECZCE, WESOŁYM RYJKU, a także kilka książek z serii CZYTAM SOBIE. Warto podkreślić, iż autor za swoją twórczość literacką otrzymał kilka nagród literackich.

Na spotkanie z pisarzem zostali zaproszeni uczniowie I i II klas Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie wraz z nauczycielami: Panią Ewą Słowińką i Panią Justyną Michalak.

Na uwagę zasługuje fakt, iż pisarz przywiózł ze sobą pacynki – psa Pypcia, kaczkę Katastrofę oraz muchę Bzyk-Bzyk. Autor podczas spotkania opowiedział dzieciom o roli wyobraźni w naszym życiu, jak wygląda proces tworzenia książki, a także skąd twórca czerpie pomysły. Następnie Pan Wojciech Widłak czytał zabawne fragmenty swoich bajek. Uczniowie wzięli również udział w zabawie pn. „Worek pomysłów”, której celem było rozwijanie wyobraźni dziecięcej.

Świetne spotkanie. Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Dziękujemy.

Dorota Witkowska

PROJEKT DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO
POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY.