Serdecznie zapraszamy

AŁBENA GRABOWSKA W PIECHCIŃSKIEJ KSIĄŻNICY

Kategoria: Literacko Teatralnie i Muzycznie w Bibliotece Opublikowano: piątek, 14 czerwiec 2019 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyć12 czerwca 2019 r. w piechcińskiej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Panią Ałbeną Grabowską, cenioną polską pisarką o bułgarskich korzeniach. Z wykształcenia lekarka, doktor nauk medycznych ze specjalizacją w neurologii i epileptologii, studia medyczne skończyła na warszawskiej Akademii Medycznej. To wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Pani Ałbena Grabowska nie planowała kariery pisarskiej, ale los zdecydował inaczej. Zadebiutowała w 2011 r. książką „Tam, gdzie urodził się Orfeusz”. Popularność wśród czytelników zawdzięcza przede wszystkim bestsellerowej sadze STULECIE WINNYCH. Spod jej pióra wyszły również, m.in. trylogia ALICJA W KRAINIE CZASÓW, kryminały „Ostatnia chowa klucz” i „Kości proroka” oraz wciągające powieści „Lot nisko nad ziemią”, „Coraz mniej olśnieni” i „Lady M.”.

Na uwagę zasługuje fakt, iż losy rodziny Winnych zachwyciły nie tylko czytelników. Potencjał tej epickiej opowieści dostrzegli również filmowcy. W 2018 r. rozpoczęto realizację serialu STULECIE WINNYCH. Warto podkreślić, że w obsadzie znalazło się wielu znakomitych aktorów, m.in. Kinga Preis, Katarzyna Kwiatkowska, Iwona Bielska, Adam Ferency, Jan Wieczorkowski, Rafał Królikowski i Olaf Lubaszenko.

Podczas spotkania autorka opowiadała, jak zaczęła się jej przygoda z literaturą. Czytelniczki dowiedziały się również, skąd Pani Ałbena czerpie pomysły na niezwykłe, poruszające i ciekawe historie, kto wymyśla tytuły książek autorki, jaką zasadą kieruje się pisarka przy wyborze imion dla swoich postaci, którego z bohaterów darzy szczególną sympatią, a także jaką rolę w życiu silnych postaci kobiecych pełnią mężczyźni.

W trakcie spotkania czytelniczki wyraziły swój entuzjazm dla twórczości Pani Albeny Grabowskiej zadając jej wiele pytań.

PROJEKT DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO
POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY.

 


 

Galeria

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 275
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.