Serdecznie zapraszamy

DILERKA EMOCJI, AGNIESZKA LINGAS-ŁONIEWSKA, W PIECHCIŃSKIEJ KSIĄŻNICY

Kategoria: W Bibliotece o Wszystkim i Dla Wszystkich Opublikowano: poniedziałek, 19 listopad 2018 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyć14 listopada 2018 r. w piechcińskiej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Panią Agnieszką Lingas-Łoniewską, wrocławską pisarką, piszącą książki łączące sensację, kryminał z romansem, zwaną przez swych czytelników „Dilerką Emocji”. To wydarzenie odbyło się w ramach projektu pn. „W bibliotece o wszystkim i dla wszystkich” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Pani Agnieszka zadebiutowała w 2010 roku powieścią „Bez przebaczenia”. Obecnie jest autorką ponad dwudziestu powieści, spośród których dużą popularnością cieszą się Dylogia „Kiedy…”, „Trylogia lawendowa”, „Trylogia Łatwopalni”, Tetralogia „Zakręty losu”. Warto podkreślić, iż pisarka tworzy w Internecie stronę Czytajmy Polskich Autorów, propagując w ten sposób polską prozę. Prowadzi również bloga z recenzjami oraz promuje literaturę zagraniczną i debiuty w projekcie „Pisarka czyta”.

Podczas spotkania autorka opowiadała, jak zaczęła się jej przygoda z literaturą. Już będąc małą dziewczynką marzyła o tym, aby zostać nauczycielką. Została jednak pisarką. Dorastając wymyślała zabawne, czasami nierealne, historie, które z czasem zapisywała w zeszycie. Podobnie było z powieściami pisanymi przez Panią Agnieszkę do przysłowiowej szuflady, zanim zaczęła fragmentami publikować je w Internecie, a potem wysyłać do wydawnictw, oczywiście dzięki aprobującym opiniom swoich koleżanek.

Czytelnicy dowiedzieli się również, skąd Pani Lingas-Łoniewska czerpie pomysły na niezwykłe, poruszające i ciekawe historie, kto wymyśla tytuły książek autorki, jaką zasadą kieruje się pisarka przy wyborze imion dla swoich postaci, a także którego z bohaterów darzy szczególną sympatią.

Pasjonujące spotkanie autorskie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się książki Pani Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, które można było kupić z jej autografem.

PROJEKT "W BIBLIOTECE O WSZYSTKIM I DLA WSZYSTKICH" DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO
POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY.

Galeria

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 244
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok