,, Artystyczne prezentacje ’’ – wystawa prac mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Barcinie.

Kategoria: Wystawy Barcin Utworzono: piątek, 28 wrzesień 2018 Opublikowano: piątek, 28 wrzesień 2018 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyć 26. 09.2018 roku w czytelni Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyło się spotkanie z cyklu „Artystyczne prezentacje” - prace mieszkańców DPS w Barcinie.

Prezentowane prace zostały wykonane w ramach terapii zajęciowej, na którą bardzo chętnie uczęszczają mieszkańcy DPS-u. W pracach prezentowanych na wystawie wykorzystano różne techniki : malowanie; wyklejanie obrazów z papieru; kolaż; origami; wiklinę papierową ; masę solną i papierową; oklejanie; malarstwo z użyciem farb plakatowych, wodnych i akrylowych.

Zaprezentowano również kilka zdjęć prac wykonanych dla tutejszego kościoła. Głównie były to żłobki metodą oklejania oraz origami.

Przedstawiono też krótki rys o działalności DPS-u oraz informację o tym, jak żyją jego mieszkańcy.

W kilku słowach przedstawiono także formy spędzani wolnego czasu oraz aktywności mieszkańców tego domu.

Spotkanie odbyło się w miłej kameralnej atmosferze. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy.