PRACE AGNIESZKI RYDLEWSKIEJ PONOWNIE W BIBLIOTECE

Kategoria: Wystawy Barcin Opublikowano: czwartek, 14 marzec 2019 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyć13 marca, w pogodne popołudnie, w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin otwarto kolejną wystawę z cyklu „Artystyczne prezentacje”. Osobą, na której tym razem skupiła się uwaga gości, była Pani Agnieszka Rydlewska – barcinianka, która w czytelni biblioteki zaprezentowała kilkadziesiąt swoich prac.

Nazwisko Pani Agnieszki nie jest obce użytkownikom naszej biblioteki – marcowa wystawa jest drugą prezentacją jej dzieł w barcińskiej książnicy, po wystawie z lutego 2017 roku. Podobnie jak poprzednim razem, artystka zaprezentowała prace wykonane technikami suchej i olejnej pasteli, namalowane farbami olejnymi oraz akrylowymi, także narysowane kredkami i ołówkiem. Tematyka dzieł wystawionych w czytelni biblioteki to min. martwe natury, krajobrazy oraz widoki miejskie, wizerunki ludzi i zwierząt.

Na wernisażu pokazano także prace namalowane na ścianach budynków instytucji i domów osób prywatnych, które Pani Agnieszka wykonała w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Z łatwością da się zauważyć ogromny postęp Pani Agnieszki, dokonany przez nią w ciągu dwóch lat; w pracach artystki widać większą pewność ręki, jej zasób artystycznych środków wyrazu wyraźnie się poszerzył. Jak zaznaczyła Pani Agnieszka, duża w tym zasługa Pani Adriany Marek, pod której pieczą Pani Agnieszka tworzy – dzieje się to w ramach zajęć artystycznych prowadzonych przez Panią Adrianę w barcińskim Miejskim Domu Kultury. Warto zauważyć, że na wspomniane wyżej warsztaty uczęszcza razem z Panią Agnieszką jej córka Amelka, która zaraziła się od mamy artystycznym „bakcylem”. Kilka jej prac także prezentowanych jest na wystawie.

Spotkanie z twórczością Pani Agnieszki minęło w serdecznej, miłej atmosferze. Artystka w rozmowie z Panią Dyrektor biblioteki Grażyna Szafraniak chętnie dzieliła się informacjami na temat swoich ulubionych technik, domowej pracowni, źródeł inspiracji. Po zakończeniu wernisażu została obsypana górą gratulacji, prezentów oraz kwiatów od zebranej w czytelni biblioteki publiczności.

Wystawa prac Pani Agnieszki Rydlewskiej będzie dostępna do oglądania do połowy kwietnia. Zapraszamy!

• DSC09538
  • DSC09543