„Zajrzyj do biblioteki powspominać …”Barcin w latach 20- tych i 30- tych.

Kategoria: Imprezy Barcin Utworzono: piątek, 28 wrzesień 2018 Opublikowano: piątek, 28 wrzesień 2018 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyć25. 09. 2018 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyło się spotkanie dyskusyjne z cyklu ,, Zajrzyj do biblioteki powspominać…”. Uczestnicy spotkania obejrzeli stare fotografie ilustrujące Barcin w latach 20 tych i 30 tych XX wieku.

W latach 20 tych i 30 tych XX wieku w mieście istniały liczne stowarzyszenia min. „Sokół’,’ dwa chóry – kościelny ,, Cecylia ‘’ i świecki ,, Halka’’; kluby; restauracje; orkiestra dęta OSP a także 3 kościoły : ewangelicki, katolicki i żydowski.

Miasto było ważnym centrum przemysłowo – usługowym, istniały 2 młyny, gazownia oraz rzeźnia. Było też dobrze skomunikowane z innymi miastami. Ważną rzeczą dla mieszkańców Barcina w latach 20 tych i 30 tych był sport . Działały klub wioślarski oraz wodna drużyna harcerski. Nie było biblioteki, korzystano więc z prywatnego księgozbioru J. Wojciechowskiego dzisiejszego patrona biblioteki.

Spotkanie zakończył test ze znajomości wiedzy przekazanej na spotkaniu.