I spotkanie w ramach drugiej edycji akcji „Globalnie w bibliotekach” za nami

Kategoria: Imprezy Barcin Opublikowano: poniedziałek, 08 październik 2018 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyćBiblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Barcinie bierze udział w drugiej edycji programu „Globalnie w bibliotekach” realizowanego przez Polską Akcję Humanitarną we współpracy z Fundacją Społeczeństwa Informacyjnego. Celem Programu jest zaangażowanie społeczności bibliotek w dyskusję i refleksję nad dwoma światowymi wyzwaniami, a mianowicie problemami głodu i ubóstwa.

We wtorek 2 października 2018 r. podczas spotkania DKK dla dorosłych klubowicze obejrzeli film IGO „Skąd się bierze głód – najpilniej strzeżona tajemnica XXI wieku”, po czym żywo dyskutowano o przyczynach występowania ubóstwa na świecie i rozwiązywano zadania skupione wokół tematu żywności i głodu.