Spotkanie autorskie z Panią Magdą Omilianowicz.

Kategoria: Imprezy Barcin Utworzono: piątek, 12 październik 2018 Opublikowano: piątek, 12 październik 2018 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyć10.10.2018 r. w czytelni Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyło się w ramach cyklu ,, Klub Podróżujących Rodzin’’ spotkanie autorskie z reporterką, dziennikarką i pisarką Panią Magdą Omilianowicz..

Pani Magda opowiadała o wybitnych ludziach, których poznała podczas podróży i z którymi przeprowadzała wywiady - o noblistach, aktorach i malarzach. Zaprezentowała również zdjęcia z życia Lanzarote nazywaną „wyspą wulkanów”. Wyspa ta należy do archipelagu Wysp Kanaryjskich. Jej powierzchnia w większości utworzona jest przez lawę wulkaniczną. Jedną z ciekawostek jest ślepy rak żyjący na tamtejszej lagunie. Za twórcę architektury na wyspie uważany jest César Manrique, który stworzył tam między innymi ogród kaktusów.

Piękne i barwne fotografie zachwyciły licznie zgromadzonych mieszkańców Barcina. Na koniec spotkania opowiedziała o tworzonej książce o jednym z największych polskich fałszerzy o pseudonimie ,, Matejko ’’.