Szkolimy się!!!

Kategoria: Inne wydarzenia Opublikowano: piątek, 08 luty 2019 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyćInformowaliśmy już, że Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin jest jedną z placówek z terenu całej Polski, która zakwalifikowała się do programu „Kodowanie w bibliotece”. Projekt ten realizowany był przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Dzięki uczestnictwu w projekcie nasza biblioteka otrzymała sprzęt, który umożliwi przeprowadzenie w książnicy zajęć z kodowania dla osób w niemal każdym wieku. Otrzymaliśmy: tablety, gry edukacyjne służące do nauki kodowania Scottie Go! oraz roboty Photon wraz z akcesoriami – matą oraz fiszkami. 7 lutego zaś, w barcińskiej bibliotece cała kadra przeszła szkolenie z podstaw kodowania oraz obsługi wyżej wymienionego sprzętu.

Wiedza, którą wynieśliśmy ze szkolenia z pewnością pomoże nam w realizacji zajęć z kodowania, które planujemy rozpocząć już niebawem. Wypatrujcie informacji – więcej szczegółów wkrótce!

• DSC08477
  • DSC08479