Strach ma wielkie oczy – tym razem są to oczy kocie. Pokonywanie lęku

Kategoria: Inne wydarzenia Opublikowano: czwartek, 21 luty 2019 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyć15 lutego 2019 r. piechcińską bibliotekę odwiedziły sześciolatki z miejscowego przedszkola, grupa pani Moniki Cierzniak. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach pn. „Strach ma wielkie oczy – tym razem są to oczy kocie. Pokonywanie lęku”, w ramach cyklu „Arteterapia dla Małych i Dużych”.

W trakcie spotkania dzieci wysłuchały bajki terapeutycznej, po czym wzięły udział w pogadance mającej na celu pomóc im uporać się z lękiem. Przedszkolaki dowiedziały się, iż jeśli chcemy zapanować nad strachem, musimy go najpierw zrozumieć, zobaczyć i poznać. Do tego zaś potrzebne są czas i odpowiednia atmosfera. Poza tym świetnym sposobem na lęk jest uśmiech. Należy również pamiętać o ćwiczeniach relaksacyjnych. Trzeba też w siebie uwierzyć! Warto pracować nad lękiem, aby nie został w nas na całe życie. Jednak dobrze też wiedzieć, że czasami strach bywa korzystny, gdyż często motywuje nas do działania.

W dalszej części spotkania 6-latki, w nawiązaniu do tematu zajęć, bawiły się w „Głuchy telefon” oraz wkleiły do worka strachu ilustracje przedstawiające to, czego można się bać. W ten sposób pozbyły się swoich lęków. Oczywiście dzieci oglądały również książki w Kąciku Małego Czytelnika.

Dorota Witkowska

Galeria

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

  • 5
  • 6

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 237
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok