LATA 60TE XX WIEKU W BARCINIE

Kategoria: Inne wydarzenia Opublikowano: czwartek, 28 luty 2019 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyć26 lutego w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Zajrzyj do biblioteki… powspominać”. Wydarzenia z cyklu odbywają się w ostatni wtorek miesiąca; podczas spotkań przybyli goście dzielą się ze sobą wspomnieniami bądź informacjami na temat przeszłości Barcina. Dyskusje te są bardzo lubiane przez naszych czytelników – można cofnąć się wtedy myślami do lat dzieciństwa i młodości, pośmiać się ze wspólnych wspomnień, zastanowić nad zmianami, do jakich doszło w mieście w miarę upływu lat.

Tematem lutowego spotkania były lata 60te XX wieku. W dziejach Barcina był to czas , kiedy centrum miasta znajdowało się jeszcze na tzw. starym mieście – w miejscu, gdzie obecnie stoją osiedla bloków, szumiały zboża oraz rosły ziemniaki i buraki. Zebrani w czytelni biblioteki goście opowiadali, jak jechało się wtedy przez pola ze Starówki na dworzec kolejowy; mówili także o nieistniejącej już „drogomistrzówce” na ul. Pakoskiej – budynku zarządcy dróg. Wspominano życie codzienne toczące się na rynku oraz okolicznych ulicach, mówiono o funkcjonującym w tym czasie transporcie rzecznym na Noteci, wracano myślami do ulubionych w czasach dzieciństwa przysmakach kupowanych w jednym z wielu sklepów przy Rynku. Zebrani obejrzeli także kilka zdjęć z okresu przechowywanych w istniejącej przy bibliotece Izby Tradycji; rozpoznawali na zdjęciach swoich znajomych , członków rodziny, także samych siebie.

Następne spotkanie z cyklu będzie mieć miejsce w ostatni wtorek marca i poświęcone będzie dekadzie lat 70tych. Zapraszamy.

Galeria

  • 01
  • DSC09269
  • DSC09273

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 173
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok