A U NAS POWSTANIE !

Kategoria: Inne wydarzenia Opublikowano: środa, 06 marzec 2019 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyćWe wtorkowe przedpołudnie 5 marca 2019 roku, barcińska biblioteka gościła w swych murach niezwykłą osobę. Gościem uczniów klas V ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Barcinie była pani Magdalena Podbylska – autorka książek dla dzieci. Jednakże spotkanie dotyczyło jednej konkretnej książki autorstwa Pani Magdy pt. „A u nas powstanie!”.

Pisarka przedstawiła dzieciom fragmenty swojej książki, wyjaśniła genezę wybuchu powstania, pokazała przyczyny konfliktu i najważniejsze fakty z przebiegu działań powstańczych jakie rozgrywały się głównie w Poznaniu. Treść książki oparta jest na historii poznańskiej rodziny Grześkowiaków. W ich życie zostały wplecione losy powstania. Autorka opowiadając dzieciom o powstaniu wielkopolskim we wspaniały sposób wplata słowa z gwary poznańskiej, przedstawia zwyczaje i tradycje poznaniaków co ma też ogromną wartość edukacyjną i poznawczą dla dzieci.

Na koniec dzieci zadawały pytania, dotyczące powstawania książki. To był interesujący i mile spędzony poranek. Pani Magda opowiadała dzieciom w tak interesujący i ciepły sposób o powstawaniu, że książka na pewno znajdzie swoich młodych czytelników.

Pani Magdzie serdecznie dziękujemy za tak wspaniałą lekcję historii. Zapraszamy do wypożyczania i czytania książki pt. "A u nas powstanie!".

Justyna Pałka

Galeria

  • 01
  • DSC09319
  • DSC09323
  • DSC09344

  • DSC09349

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 206
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok