O AGNIESZCE OSIECKIEJ Z OKAZJI DNIA KOBIET

Kategoria: Inne wydarzenia Opublikowano: czwartek, 07 marzec 2019 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyćW 2019 roku Dzień Kobiet przypada tradycyjnie 8 marca, jednak w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin świętowaliśmy wcześniej – 6 marca, kiedy w czytelni książnicy zebrali się gości gotowi wysłuchać gawędy Pani Małgorzaty Jarocińskiej, znanej z wcześniejszych wystąpień historyczki z pasją. Jak na spotkanie z okazji Dnia Kobiet przystało, wydarzenie poświęcone było jednej z przedstawicielek płci pięknej – tematem gawędy była Agnieszka Osiecka, poetka, pisarka, reżyserka telewizyjna i teatralna, autorka ponad 2 tysięcy tekstów piosenek.

Pani Małgorzata Jarocińska jak zwykle zachwyciła gości ogromem posiadanej wiedzy oraz doskonałą pamięcią. Przeprowadziła widzów przez życie Agnieszki Osieckiej, wzbogacając swoją wypowiedź odtwarzanymi w wybranych momentach piosenkami z tekstami autorki. Mówiła o dzieciństwie Osieckiej, latach młodości, wieku dojrzałym; szczególnie szczegółowo opowiadała o osobach, które wywarły największy wpływ na życie i twórczość poetki. Z opowieści Pani Małgorzaty wyłoniła się postać kobiety inteligentnej, niezwykle emocjonalnej, pełnej kontrastów; kobiety gotowej zrobić wiele dla szczęścia i miłości, a jednocześnie nie potrafiącej obdarzyć należytą opieką i czułością swego jedynego dziecka. Agnieszka Osiecka zmarła 7 marca 1997 roku w wyniku choroby nowotworowej, jednak pamięć o niej jest wciąż żywa - między innymi w tekstach piosenek, które zna i śpiewa cała Polska.

Goście zabrani w czytelni biblioteki z uwagą wysłuchali gawędy Pani Małgorzaty, wespół z nią nucili piosenki Osieckiej. Po zakończeniu wystąpienia obsypali historyczkę burzą braw.

 

Galeria

  • 01
  • DSC09408
  • DSC09409
  • DSC09414

  • DSC09417
  • DSC09423
  • DSC09426

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 209
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok