KODOWANIE ROZPOCZĘTE !!!

Kategoria: Inne wydarzenia Opublikowano: wtorek, 12 marzec 2019 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyć1 marca 2019 roku w Oddziale dla dzieci i młodzieży odbyły się pierwsze zajęcia wprowadzające dzieci w świat kodowania. Bibliotekarka Pani Olga Gralak – Ćwikła zaprezentowała uczestnikom Bibliotecznego Klubu Kodowania „Kodujemy!” sprzęt w postaci robotów Photon, tabletów Huawei oraz IPadów firmy Apple, interaktywnej gry planszowej Scottie Go! z których będziemy korzystać i bawić się podczas zajęć.

Pierwszym zadaniem dzieci rozpoczynających swoją przygodę z kodowaniem było zaprogramowanie robota, który miał przygotować kanapkę z kremem czekoladowym. W rolę robota wcieliła się bibliotekarka Pani Justyna Pałka. Oczywiście początki przygotowania kanapek były przezabawne, ale ostatecznie każda grupa poprawnie zaprogramowała robota i przygotowała kanapkę.

Kolejne spotkanie Bibliotecznego Klubu Kodowania już za tydzień !!!

Justyna Pałka