Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w filii w Mamliczu

Kategoria: Inne wydarzenia Opublikowano: czwartek, 04 kwiecień 2019 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyćDnia 2. kwietnia świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci. Z tej okazji chętne przedszkolaki z grupy Biedronek wzięły udział w zajęciach literacko-plastycznych zorganizowanych w Filii Bibliotecznej w Mamliczu.

Bibliotekarka przeczytała dzieciom fragment książki Justyny Bednarek Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych), opowiadającej o fantastycznych perypetiach skarpet, które uciekając z kosza na brudną bieliznę postanowiły spełniać swoje marzenia. Dzieci wzięły udział w żywej dyskusji i burzy mózgów, podczas której wymyśliły przeróżne zajęcia dla skarpet - uciekinierek.

Po wysłuchaniu fragmentów książki i rozmowie na jej temat, dzieci zabrały się do pracy i stworzyły kolorowe skarpetki. Każda z nich została „ożywiona” według pomysłu Karoliny, Mai, Marcina i Miłosza. Powstały zaskakujące i szalone postaci: Skarpeta Baletnica (w piżamie, bo nie zdążyła włożyć spódnicy), Skarpeta Superbohater w pelerynie, Skarpeta Pracownik Miesiąca (elegancki, w garniturze) oraz Skarpeta Listonosz z mnóstwem listów do rozdania.

Jak widać pomysłów i kreatywności nie można Małym Artystom odmówić!

Agata Piątkiewicz-Borowiak

• 100_0388