BIT BY BIT – KOLEJNA APLIKACJA W BIBLIOTECZNYM KLUBIE KODOWANIA

Kategoria: Inne wydarzenia Opublikowano: wtorek, 09 kwiecień 2019 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyćW piękne, słoneczne popołudnie 8 kwietnia w czytelni Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyły się kolejne zajęcia Bibliotecznego Klubu Kodowania „Kodujemy!”. Tym razem uczestnicy zajęć pracowali na kolejnej po Lightbot aplikacji: Bit by Bit. Apka dostępna jest na urządzenia z systemem Android lub iOS.

Bit by Bit to kolorowa gra, która łączy w sobie dobrą zabawę i walory edukacyjne - uczy planowania i przewidywania, a także analitycznego i twórczego myślenia. Celem gry jest doprowadzenie jej bohaterów - małych kuleczek do bazy. Ruchami stworków kieruje się poprzez stosowanie różnych komend - na początku są to proste polecenie ruchu w przód, następnie dochodzą obroty, skoki, zamiana kolorów, a nawet teleportacja.

Pierwsze poziomy są łatwe, ale czym dalej, tym trudniej i trzeba sporo pogłówkować, aby doprowadzić wszystkie stworki do bazy. Dzieci uczestniczący w zajęciach poradziły sobie jednak z aplikacją na tyle dobrze, że mogły zmierzyć się z następnym wyzwaniem – grą Scottie Go!. Uczestnicy warsztatów poznali podstawy gry, która będzie głównym tematem następnego spotkania.

• DSC01422
  • DSC01426