Wspólne czytanie Andersena dla uczestników EDUKOWANIA PRZEZ CZYTANIE

Kategoria: Inne wydarzenia Opublikowano: środa, 10 kwiecień 2019 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyć9 kwietnia 2019 roku, w kolorowym Oddziale dla dzieci i młodzieży gościliśmy uczestników projektu EDUKOWANIE PRZEZ CZYTANIE. Tym razem spotkaliśmy się na warsztatach literacko-plastycznych zorganizowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Święto to obchodzone jest 2 kwietnia, w dniu urodzin pisarza i bajkopisarza Hansa Christiana Andersena.

W czasie ostatniego „Edukowania przez czytanie” przypomnieliśmy sobie postać wybitnego pisarza. Opowiedziała nam o nim Pani Joanna Kujawa-Drozdowska –bibliotekarka pracująca w Oddziale dla dzieci i młodzieży barcińskiej biblioteki. Andersen napisał wiele znanych baśni jak choćby „Brzydkie kaczątko”, „Królowa Śniegu”, „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Calineczka” czy „Dziewczynka z zapałkami”. Od lat zaczytywali się nimi nasi dziadkowie, potem rodzice, a teraz my. Warsztaty były połączeniem wspólnego czytania i kolorowania baśniowych bohaterów. Na zakończenie spotkania, z uwagi na zbliżające się Święta Wielkanocne bibliotekarka złożyła dzieciom i ich rodzicom świąteczne życzenia, a mali czytelnicy otrzymali słodkie „zajączkowe” niespodzianki.

Wszystkie powstałe na warsztacie prace można od dziś podziwiać w holu biblioteki. Kolejne „Edukowanie przez czytanie” już w maju.

Joanna Kujawa-Drozdowska