Globalnie w Bibliotekach III edycja

Kategoria: Inne wydarzenia Opublikowano: czwartek, 11 kwiecień 2019 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyćW czwartek 11 kwietnia 2019 r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Barcinie brała udział w trzeciej- wodnej edycji programu „Globalnie w bibliotekach” realizowanego przez Polską Akcję Humanitarną we współpracy z Fundacją Społeczeństwa Informacyjnego.

Podstawowym celem zajęć było pobudzenie uczestników do refleksji nad korzystaniem z zasobów wodnych i uświadomienie im jaki problem z dostępem do nich mają inne kraje świata. Uczestnicy dyskutowali o ilości wody na ziemi, omawiali czynności, do których jest ona niezbędna, a także zapoznali się z problemem braku wody, z którym boryka się nie jeden kraj na ziemi. Osoby biorące udział w spotkaniu żywo dyskutowały, a następnie zostały zaproszone do rozwiązywania quizu wodnego oraz ułożenia ilustracji z puzzli edukacyjnych. Po obejrzeniu filmu Polskiej Akcji Humanitarnej pt.” Czysta woda” uczestnicy mieli za zadanie ułożyć elementy łańcucha powiązań między nadmiernym zużyciem wody, a zmianami klimatycznymi. Wszyscy pracowali aktywnie i chętnie podejmowali wyzwania.

Mamy nadzieję, że przeprowadzone warsztaty uwrażliwiły słuchaczy na problem braku wody na świecie. W zajęciach wzięło udział 8 osób.

Kamila Buczek

• globalni A