KODUJEMY ZA POMOCĄ GRY SCOTTIE GO!

Kategoria: Inne wydarzenia Opublikowano: środa, 17 kwiecień 2019 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyć15 kwietnia, jak w każdy poniedziałek, w czytelni Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyły się zajęcia Bibliotecznego Klubu Kodowania „Kodujemy!”. Tym razem dzieci uczestniczące w spotkaniu kodowały za pomocą gry „Scottie Go!” – innowacyjnego połączenia tradycyjnej gry planszowej oraz multimedialnej aplikacji na urządzenia stacjonarne i mobilne. Podstawy gry uczestnicy poznali już na poprzednich warsztatach – teraz nadszedł czas na bardziej skomplikowane zadania.

Gra „Scottie Go!” składa się z planszy, zestawu specjalnych kartonowych klocków oraz aplikacji przeznaczanych na komputery lub tablety. Aplikacja wykorzystywana w grze stawia przed głównym bohaterem – kosmicznym stworkiem Scottiem rozmaite wyzwania; aby mu pomóc, gracz układa za pomocą klocków program sterujący ruchami Scottiego. Następnie za pomocą aplikacji skanuje napisany przez siebie program, wykonując jego zdjęcie lub rejestrując wideo. Aplikacja po zeskanowaniu programu wykonuje go, a gracz może się przekonać, czy problem został prawidłowo rozwiązany.

„Scottie go!” doskonali umiejętności analitycznego myślenia, rozwija intuicję algorytmiczną, uczy współpracy z grupie… i co najważniejsze, sprawia dużo frajdy. Dzieci uczestniczące w zajęciach świetnie się bawiły, układając linie kodu i obserwując potem działania robocika na ekranie tabletów.

• DSC01740
  • DSC01743