DEKADA LAT 80-TYCH W BARCINIE

Kategoria: Inne wydarzenia Opublikowano: środa, 15 maj 2019 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyćOstatni wtorek miesiąca w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin to tradycyjnie już chwila, gdy w czytelni biblioteki zbierają się goście, aby powspominać dawny Barcin. Spotkania te, organizowane w ramach cyklu „Zajrzyj do biblioteki powspominać”, są dla wielu miejscem gdzie można wrócić pamięcią do lat młodości; są to spotkania kameralne, ale bardzo przyjemne.

Kwietniowe spotkanie odbyło się 30 dnia miesiąca i poświęcone było dekadzie lat 80-tych. W tym czasie Barcin wciąż intensywnie się rozwijał. Rozrastało się osiedle bloków wielorodzinnych na tzw. „górce” wraz z przyległą siecią sklepów i punktów usługowych; w latach 80-tych wzniesiono tam również kaplicę, której zadaniem było służyć jako świątynia dla nowopowstałej parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe. Rozbudowywało się osiedle domków jednorodzinnych wzdłuż ulicy Polnej. Wiele działo się także na barcińskiej starówce – jednym z najbardziej pamiętnych wydarzeń tamtego okresu było ponowne wzniesienie na tzw. górze św. Wojciecha metalowego krzyża.

Zebrani na spotkaniu goście chętnie dzielili się wspomnieniami i informacjami z dekady lat 80-tych. Jak zawsze, pomagały im w tym zdjęcia pochodzące z istniejącej przy bibliotece Izby Tradycji, które prezentowane były w postaci prezentacji.

Następne spotkanie z cyklu będzie mieć miejsce w ostatni wtorek maja i poświęcone będzie dekadzie lat 90tych. Zapraszamy.

• DSC01907
  • DSC01911