BIEDRONKI W MAMLICKIEJ BIBLIOTECE

Kategoria: Inne wydarzenia Opublikowano: czwartek, 06 czerwiec 2019 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyć6 czerwca pani z biblioteki odwiedziła przedszkolaki z grupy Biedronek w Mamliczu. W ramach Tygodnia Czytania Dzieciom przeczytała dzieciom na głos książkę Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak „Basia i bałagan”.

Książeczki z serii „Basia” to mądre i zabawne historie, które poszerzają wiedzę każdego dziecka, pomagają zrozumieć otaczający je świat oraz pokazują, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. Tym razem główna bohaterka Basia próbowała uporać się z domowymi obowiązkami, co było dość trudne, ale poradziła sobie z nimi z pomocą najbliższych.

Dzieciom bardzo podobała się lektura, po której każde opowiadało o swoich domowych obowiązkach i sposobach, jakimi sobie z nimi radzą.

Na zakończenie dzieci włączyły się także we wspólne czytanie historii o Indianach! W trakcie głośnego czytania musiały w odpowiednich momentach naśladować różne dźwięki, pojawiające się w opowiadaniu: tętent końskich kopyt (na różnych nawierzchniach!), strzały z łuku, pożegnanie i powitanie z członkami rodziny, parskanie zmęczonych koni.

Zabawa była doskonała, a na pamiątkę każdy przedszkolak otrzymał zakładkę do swojej ulubionej książki.

Agata Piątkiewicz-Borowiak

• 100_0709