KUBECZKOWE PIRAMIDY BUDUJE KLASA I B

Kategoria: Lekcje biblioteczne Opublikowano: czwartek, 30 maj 2019 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyćW czwartkowe przedpołudnie, 30 maja 2019 roku, w ramach obchodów XVI TYGODNIA BIBLIOTEK, którego hasło przewodnie to „#BIBLIOTEKA”, w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży barcińskiej biblioteki, odbyły się lekcje „niespodzianki”, czyli warsztaty z kodowania i programowania.

Do świetnej zabawy dzieciom z klasy pierwszej B z panią Olgą Nowicką ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Barcinie posłużyły kolorowe kubeczki, sznurki i gumki. Uczniowie podzieleni na zespoły budowali piramidy z kubków. Uczyli się współdziałania, ponieważ do pracy wykorzystywali tylko sznurki i gumki oraz podstawowe polecenia. Zabawa dostarczyła uczestnikom sporo emocji. Drugim zadaniem było kolorowanie obrazków z wykorzystaniem kodu czytanego przez bibliotekarkę. Na kartkach powstały kolorowe uśmiechy.

Joanna Kujawa-Drozdowska