KLASA I C KIERUJE ROBOTEM I NIE TYLKO...

Kategoria: Lekcje biblioteczne Opublikowano: czwartek, 30 maj 2019 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyć30 maja 2019 roku, w ramach obchodów XVI TYGODNIA BIBLIOTEK, którego hasło przewodnie to „# BIBLIOTEKA”, w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży barcińskiej biblioteki, odbyła się kolejna lekcja „niespodzianka”, czyli warsztaty z kodowania i programowania.

Na początek prowadząca zamieniła się w robota ;), który miał dojść do wyznaczonego celu za pomocą poleceń wydawanych przez dzieci. Kolejnym wyzwaniem była budowa kubeczkowych piramid oraz pokolorowanie zakodowanego obrazka „emotki”. W warsztacie brały udział dzieci z klasy I C ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Barcinie wraz z panią Anitą Rzepka. Zabawa dostarczyła uczestnikom wiele radości i emocji.

Joanna Kujawa-Drozdowska